Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

Warszawski Zaułek‎ Palmiry - Warszawski Katyń

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: piątek, 16 czerwca, 2017 - 09:39
Warszawski Zaułek‎Palmiry - Warszawski Katyń
Wyprawa do Kampinosu

Warszawski ZaułekPalmiry - Warszawski Katyń

 

"Każdego kto zatraca pamięć mordowanych powinno się wymazać z imienia Narodu na zawsze. Każdemu, kto nikczemnie milczy wobec prawdy, winno się zamknąć usta, aby więcej za Naród nie mógł mówić."

W dniach 20-21 czerwca 1940 r. w ramach akcji AB, transportem z Pawiaka przewieziono i zamordowano w Palmirach pod Warszawą wybitnych przedstawicieli Polskiej Inteligencji; działaczy politycznych i społecznych, prawników, profesorów, duchownych, wojskowych, artystów, sportowców.

Zapraszam Państwa na wyprawę do Kampinosu. Wędrówkę rozpoczniemy z pętli autobusowej w Truskawiu, następnie ruszymy w kierunku Cmentarza Wojennego w Palmirach przez Pociechę. Podczas wędrówki odwiedzimy miejsca pamięci, przypomnimy wydarzenia tamtych dni. Na koniec odwiedzimy Muzeum - wstęp bezpłatny.

Dojazd: własny, autobusem linii 708 z Metra Młociny (pamiętamy o bilecie ztm na II strefę). Zakładamy wygodne buty i zabieramy ze sobą prowiant.

Spotykamy się w sobotę, 17 czerwca 2017 r. o godz. 11:15 na pętli autobusowej w Truskawiu (ul. Skibińskiego) pod Pomnikiem bitwy Grupy Kampinos AK. Za udział w wędrówce nie jest przewidziana żadna opłata. Na miejscu zapalimy znicze.

Wędrówkę poprowadzi przewodnik warszawski Hubert Smoczyk.
Zapraszam i do zobaczenia ;)

"Wędrują ludzie z plecakiem uśmiechu,
Z balastem smutku i oddechu.
I nie chcą spocząć nawet na chwile,
bo tak się boją, że coś ich ominie."

 

Tagi: