Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

Wystawa poplenerowa w ramach projektu TaMa (Tarasy Malarskie)

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: wtorek, 19 września, 2017 - 16:15
Wisła 2017. Świeżo malowane.
Biuro Edukacji Urzędu m.st. Warszawy oraz Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalnej w Warszawie zapraszają do Galerii Stara Prochownia na wystawę poplenerową Tarasów Malarskich, których temat przewodni związany był z Rokiem Rzeki Wisły 2017.

Biuro Edukacji Urzędu m.st. Warszawy oraz Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalnej w Warszawie zapraszają do Galerii Stara Prochownia na wystawę poplenerową Tarasów Malarskich, których temat przewodni związany był z Rokiem Rzeki Wisły 2017. Poprzez obrazy malowane przez warszawiaków w różnym wieku – od uczniów po seniorów - powstały prace będące artystyczną interpretacją myślenia o rzece, jej przyrodzie, kulturze, symbolice, roli jaką odgrywa w życiu miasta i jego mieszkańców.

Biuro Edukacji Urzędu m.st. Warszawy, Państwowe Ognisko Artystyczne „Nowolipki” oraz Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń od kilku lat realizują plenery malarskie TaMa (Tarasy Malarskie) odbywające się w Warszawie, w miejscach dysponujących tarasami widokowymi dogodnymi do malowania.

Na nadwiślańskich tarasach na terenie WCIES warszawscy artyści (młodzież, nauczyciele, seniorzy) spotykali się od 3 czerwca do 4 września 2017 r. Praca odbywała się pod kierunkiem artystów – instruktorów miejskich placówek realizujących warszawski program edukacji kulturalnej, którymi w tym roku byli: Ewa Sokołowska, Wiesława Łobos – POA „Nowolipki”, Katarzyna Jasińska – WCIES, Rajmund Gałecki - Wolskie Centrum Kultury. W czasie wakacji warszawscy malarze amatorzy uczestniczyli również w „wiślanym” plenerze malarskim w Kazimierzu Dolnym, wystawa prac z tego pleneru będzie prezentowana w listopadzie.

Zapraszamy do obejrzenia wystawy otwartej w Starej Prochowni SCEK, w dniach 15-22 września 2017 r., codziennie w godz. 13:00-20:00.

Źródło informacji: