Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

Giełdowa Akademia Filmowa

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: wtorek, 13 marca, 2018 - 09:01
Giełda Papierów Wartościowych oraz Fundacja GPW przygotowały unikatowy projekt prezentacji filmów o rynkach finansowych.


 W ramach projektu będą prezentowane obrazy odsłaniające kulisy działania rynków czy też skupiające się na konkretnych problemach rynku. Merytorycznym partnerm projektu jest Instytut Ryzyka i Rynków Finansowych Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Prezentowane filmy, oprócz walorów edukacyjnych, posiadają również wartości historyczne i dokumentalne. Dzięki filmom sprzed lat, o początkach rynków kapitałowych, widzowie poznają rynek finansowy sprzed ery zaawansowanych technologii, ówczesne mechanizmy nim rządzące, nieco odmienną od współczesnej pracę maklerów i bankierów inwestycyjnych.

Tym, co wyróżni projekt GPW, będzie połączenie pokazu filmu z komentarzem eksperta, który podzieli się doświadczeniem zawodowym, opowie własne i zasłyszane anegdoty związane z rynkiem. Goście będą komentować filmy, konkretne mechanizmy, procesy lub problemy rynków finansowych.

Dla widzów będzie to doskonała okazja do bezpośredniego spotkania z osobowościami rynków finansowych, w niektórych przypadkach legendami. Będą też mieli unikalną możliwość zadania pytań gościom i wymiany poglądów.

Przegląd zainaugurował film w reżyserii Olivera Stone’a z Michaelem Douglasem w roli głównej i jego słynnym mottem: "Chciwość jest dobra", którego akcja rozgrywa się na Wall Street. Film został nagrodzony Oscarem dla aktora pierwszoplanowego. Pokaz był poprzedzony fachowym komentarzem pierwszego prezesa GPW dr. Wiesława Rozłuckiego

20 marca w sali notowań GPW nastąpi druga odsłona Giełdowej Akademii Filmowej! Tym razem będziemy mieli okazję śledzić losy rekina Wall Street 20 lat po jego upadku. Czy główny bohater odnajdzie się w nowej rzeczywistości? Czy nadal będzie umiał przewidzieć jak zachowa się rynek?

Startujemy punktualnie o 17:00 z wykładem wprowadzającym profesora Krzysztofa Borowskiego, po którym nastąpi rozmowa Pawła Bednarza, dziennikarza redakcji Business Insider Polska i Onet Biznes z dr. Jackiem Sochą, Wiceprezesem, Partnerem PwC w Polsce, Przewodniczącym Komisji Papierów Wartościowych i Giełd w latach 1994-2004.

Wydarzenie bezpłatne. Rejestracja obowiązkowa.
Link do zapisów: https://www.gpw.pl/akademia_filmowa_gpw2

17 kwietnia prezentowany bedzie film opowiadający o przyczynach kryzysu finansowego z lat 2007-2008, który spowodował pęknięcie tzw. bańki kredytowej. Reżyserem i współscenarzystą jest Adam McKay, a w filmie występują Christian Bale, Steve Carell oraz Ryan Gosling.

Zapisy na 17 kwietnia   >>
  

 GPW zaprasza do śledzenia informacji na Facebooku i Twitterze o dalszych pokazach, które będą kontynuowane do maja. https://www.facebook.com/events/173050299990056/