Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

Warszawscy uczniowie dla Krasnogoriwki

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: środa, 18 kwietnia, 2018 - 12:41
W terminie 9-20 kwietnia Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej organizuje kwestę w warszawskich szkołach na rzecz uczniów ukraińskich szkół znajdujących się w strefie działań wojennych. Jedną z takich placówek jest szkoła nr 5 w Krasnogoriwce.

Krasnogoriwka to niewielkie miasto położone w strefie wojny, toczącej się na wschodzie Ukrainy, 20 km od okupowanego przez separatystów Doniecka. Przed wojną w mieście działało 5 publicznych szkół ogólnokształcących. Obecnie uczniowie, nauczyciele i personel wszystkich tych placówek zostali przeniesieni do jednego budynku – szkoły nr 5. W szkole tej, na dwie zmiany, uczy się ponad 400 uczniów w wieku 6-17 lat.

Chcemy pomóc uczniom szkoły w Krasnogoriwce oraz dzieciom uczęszczającym do innych podobnych szkół na Ukrainie. Organizatorem akcji „Warszawscy uczniowie dla Krasnogoriwki" jest Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej, które będzie koordynowało również pomoc na miejscu. Urząd m.st. Warszawy zachęca do wzięcia udziału w przedsięwzięciu i wsparcia tym samym ukraińskich uczniów. W planowaniu i organizowaniu kampanii informacyjnej pomocne mogą okazać się scenariusze lekcji wprowadzających do sytuacji na Ukrainie, opracowane przez doradców metodycznych WCIES, dostępne pod linkiem: https://www.wcies.edu.pl/krasnogoriwka-scenariusze-lekcji

Więcej informacji o akcji na stronie PCPM: http://pcpm.org.pl/ (w zakładce „wspieraj") W Biurze Edukacji informacji udziela Klara Dąbrowska, e-mail: ext.klaradabrowska@um.warszawa.pl

16 kwietnia w SP 221 przy ul. Żelaznej 221 w Warszawie odbył się briefing prasowy w formie lekcji dotyczącej sytuacji we wschodniej Ukrainie. Spotkanie realizowano w związku ze zbiórką pt. „Warszawscy uczniowie dla Krasnogoriwki”, prowadzonej przez PCPM w warszawskich szkołach. Uczniowie klasy II b zastanawiali się nad możliwościami pomocy ich rówieśnikom z terenów objętych konfliktami zbrojnymi, m.in. na Ukrainie, bo o tym, że należy pomagać nie trzeba było nikogo przekonywać!

Pliki do pobrania: 

ZałącznikWielkość
PDF icon krasnogoriwka-plakat.pdf5.38 MB
Plik informacja-prasowa.docx35.93 KB