Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

Mamy rekord Guinnessa w nowych technologiach!

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: piątek, 5 kwietnia, 2019 - 10:40
zaktualizowany: piątek, 5 kwietnia, 2019 - 11:25
Rekord Guinnessa w nowych technologiach
W grudniu 2018 r. kilkanaście warszawskich szkół wzięło udział w polsko-litewskiej próbie ustanowienia rekordu Guinnessa w jednoczesnej lekcji na temat nowych technologii. Dziś dowiedzieliśmy się, że akcja zakończyła się sukcesem.

Biuro Rekordów Guinnessa oficjalnie potwierdziło rekord, uznając udział w sumie 64 szkół i 1793 uczniów. Organizatorem akcji społecznej „Code & Share Technologie Przyszłości” była Fundacja ArchitectsPL, a współorganizatorem - m.st. Warszawa. W akcji uczestniczyli m.in. uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 75 przy ul. Niecałej, którym towarzyszyli i kibicowali Pan Tadeusz Osowski, Dyrektor Biura Cyfryzacji Miasta oraz Pan Szymon Krupa, Dyrektor Miejskiego Centrum Sieci i Danych.
W próbie bicia rekordu uczestniczyło 100 szkół z terenu Polski i Litwy. 11 grudnia 2018 ustanowiono Rekord Guinnessa w największej lekcji o nowych technologiach z nr referencyjnym „180910202246Inov”.

Rosnące znaczenie umiejętności cyfrowych sprawia, że stają się coraz bardziej znaczącym trendem w edukacji, a zarazem istotnym czynnikiem trwającej transformacji cyfrowej. Dobra wiadomość jest taka, że warszawscy uczniowie mają możliwość aktywnego włączania się w ten nurt i zdobywania kompetencji XXI wieku.