Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

Piosenka dla Małego Powstańca

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: środa, 24 lipca, 2019 - 10:43
zaktualizowany: czwartek, 5 września, 2019 - 08:52
Młodzi warszawiacy upamiętnili dziś wydarzenia sprzed 75 lat, ustawiając znak Polski Walczącej na pl. Zamkowym.
Już po raz siódmy 1 sierpnia o godzinie 10.00 na placu Zamkowym w Warszawie kilkaset dzieci uczestniczących w Warszawskim Programie „Lato w Mieście” zaśpiewało piosenki powstańcze.

Transmisja na żywo: https://www.facebook.com/wiceprezydentrenatakaznowska/videos/457013244850859/?notif_id=1564646554518767&notif_t=live_video

Młodzi warszawiacy upamiętnili wydarzenia sprzed 75 lat, ustawiając znak Polski Walczącej na pl. Zamkowym. Złożyli kwiaty pod pomnikiem Małego Powstańca.

To hołd dla najmłodszych uczestników Powstania Warszawskiego. Doroczne wydarzenie, organizowane przez Biuro Edukacji Urzędu m.st. Warszawy oraz Fundację Ave, ma przypominać przede wszystkim najmłodszych – 13- i 14-latków z „Zawiszaków”, – w których dzieciństwo brutalnie wtargnęła wojna. Oczywiście nie biegali po ulicach Warszawy z pistoletami, ale pomagali Powstańcom roznosząc pocztę, gazety, a także bardzo ofiarnie opiekując się rannymi w szpitalach. W trakcie spotkania dzieci wykonają kilkanaście piosenek pod egidą zespołu muzycznego i solistki Filharmonii Narodowej Magdaleny Schabowskiej oraz wysłuchają wspomnień uczestnika Powstania Warszawskiego Pana Tadeusza Sułowskiego ps. „Tadek”, plutonowego z 7. Pułku Piechoty Okęcie „Garłuch”. Następnie, pomiędzy Zamkiem Królewskim a kościołem św. Anny uczestnicy wydarzenia ustawią się w liczbę 75, wskazującą na kolejną rocznicę wybuchu powstania oraz wielki znak Polski Walczącej i z piosenką na ustach, przejdą pod Pomnik Małego Powstańca, gdzie zapalą znicze i złożą kwiaty.

Do udziału zapraszamy wszystkich małych mieszkańców stolicy!