Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

Szkolna pracownia przyrodnicza już działa!

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: czwartek, 12 września, 2019 - 13:25
zaktualizowany: czwartek, 12 września, 2019 - 13:25
Uczniowie klasy II b z IX LO im. Klementyny Hoffmanowej
W Warszawskim Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń powstała unikatowa szkolna pracownia przyrodnicza.
 Można w niej prowadzić zajęcia laboratoryjne z aż czterech przedmiotów.
-
To nieoceniona pomoc dydaktyczna oraz dodatkowe  wsparcie dla uczniów z podwójnego rocznika. Szkoły są przepełnione i dostęp do pracowni fizycznej, biologicznej czy chemicznej może być utrudniony lub ograniczony. Jest wyjątkowym rozwiązaniem w skali całego kraju – mówi Renata Kaznowska, wiceprezydent Warszawy. 

W znakomicie wyposażonej pracowni można prowadzić zajęcia grupowe i indywidualne, dla uczniów i nauczycieli. Zarówno lekcje jak i dodatkowe zajęcia dla szkolnych kół olimpijskich z chemii, biologii, fizyki oraz edukacji ekologicznej.
To także doskonałe wsparcie dla doradców metodycznych w projektowaniu i organizacji zajęć dla nauczycieli przedmiotów przyrodniczych, promowaniu nowoczesnej metody IBSE na lekcjach przedmiotów przyrodniczych oraz realizacji międzynarodowych projektów z zakresu edukacji przyrodniczej i ekologicznej (np. projektu Amgen).
Remont i adaptacja pomieszczeń oraz zakup wyposażenia kosztowały ok. 380 tysięcy zł.
Zgłoszenia od placówek zainteresowanych zajęciami w nowej pracowni są przyjmowane pod adresem: iwona.plusa@wcies.edu.pl
Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń przy ul. Starej 4 to miejska, samorządowa placówka doskonalenia zawodowego dla nauczycieli. Działa od września 2008 r. Co roku z bogatej palety zajęć, konsultacji, konferencji i spotkań korzysta ok. 25 tys. osób (nauczycieli, rodziców i uczniów).