Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

Debata „Prawo, Głupcze !” – edukacja prawna w szkołach

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: wtorek, 3 grudnia, 2019 - 11:28
zaktualizowany: wtorek, 3 grudnia, 2019 - 11:44
Debata „Prawo, Głupcze !” – edukacja prawna w szkołach
29 listopada 2019 roku w budynku Collegium Iuridicum II na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego odbyła się ważna i interesująca debata „Prawo, Głupcze !” – edukacja prawna w szkołach.

Uwagami i doświadczeniami związanymi z edukowaniem młodych ludzi o prawie, potrzebie takiej edukacji i jej kontekście edukacyjnym, kulturowym i cywilizacyjnym dyskutowali

Joanna Gospodarczyk Dyrektor Biura Edukacji Urzędu m.st. Warszawy, dr Andrzej Bielecki kierownik studiów WPiA UW, prof. Monika Całkiewicz, Wicedziekan Izby Radców Prawnych, Michał Fertak, Rzecznik Prasowy Okręgowej Rady Adwokatów w Warszawie a debatę moderował pan Patryk Słowik.

Do debaty w drugiej części włączyli się dyrektorzy warszawskich szkół ponadpodstawowych, przekazując wiele praktycznych uwag dotyczących umiejscowienia treści edukacji prawnych w programach szkolnych, możliwości ich modyfikacji czy potrzeby i istniejących barier w zatrudnianiu absolwentów prawa jako nauczycieli Wiedzy o Społeczeństwie.

Pani Dyrektor Joanna Gospodarczyk zapewniła o zainteresowaniu władz Warszawy szkoleniem nauczycieli w wiedzy prawniczej we współpracy z środowiskami prawniczymi. Pan dr Andrzej Bielecki przekaże do władz WPiA postulat stworzenia możliwości edukacji metodycznej i pedagogicznej studentom prawa w trakcie studiów.

Zgromadzeni mieli okazję zapoznać się z projektami edukacyjnymi, które środowiska prawnicze realizują w szkołach i bezpośrednich rozmowach zapytać o szczegóły i nawiązać współpracę.

Oferta edukacji prawnej uczestników debaty znajduje sie poniżej.

Pliki do pobrania: