Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

Studia 2020 - cykl konferencji online dla maturzystów

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: poniedziałek, 22 czerwca, 2020 - 09:31
zaktualizowany: wtorek, 30 czerwca, 2020 - 09:01
Studia 2020
Zapraszamy na cykl konferencji online STUDIA 2020, organizowanych przez Perspektywy oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Tegoroczni absolwenci liceów i techników właśnie zdają maturę. Większość musi w najbliższym czasie podjąć decyzję - co i dlaczego warto studiować. Wielu spośród nich dostosuje swoje wybory do wyników właśnie trwających egzaminów. Dla wszystkich ważny jest łatwy dostęp do miarodajnych źródeł informacji o ofertach uczelni, eksperckich objaśnień, wiedzy "z pierwszej ręki".

Odpowiedzią na te potrzeby jest cykl konferencji online STUDIA 2020, organizowanych przez Perspektywy oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Dedykujemy je tegorocznym maturzystom, ich wychowawcom i rodzicom.

Przed uczestnikami już wkrótce, w dniach 22-26 czerwca, Kierunkowskaz Kariery, czyli 5 dni rzetelnej wiedzy i inspiracji. Zaprezentujemy ponad 100 różnych kierunków studiów. Eksperci doradzą, czym należy się kierować podejmując decyzję, jak wybrać kierunek dopasowany do preferencji kandydata i do współczesnego rynku pracy, jakie są zasady rekrutacji na studia na rok akademicki 2020/21.

Zapraszamy w kolejnych dniach, w godzinach 14.00 -17.00:

22 czerwca (poniedziałek) - Kierunki humanistyczne i społeczne
23 czerwca (wtorek) - Kierunki techniczne
24 czerwca (środa) - Kierunki medyczne
25 czerwca (czwartek) - Kierunki społeczne i ekonomiczne
26 czerwca (piątek) - Kierunki ścisłe, przyrodnicze, rolnicze

Każdy dzień naszego Kierunkowskazu Kariery to:

  • Debaty z udziałem pracowników naukowych i absolwentów z całej Polski na temat najbardziej popularnych i wartościowych obszarów kształcenia akademickiego.
  • Sesje pokazujące kierunki "w pigułce" - w ciekawy i prosty sposób studenci zaprezentują swój punkt widzenia na dokonane już wybory, opowiedzą o swoich kierunkach, o codzienności studiowania i perspektywie przyszłej pracy;
  • Targi uczelni online z możliwością zadawania pytań; m.in. dotyczących rekrutacji na studia w wybranych uczelniach i na wybrane kierunki studiów.

Zapraszamy do sprawdzenia agendy spotkań i do rejestracji na stronie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego https://studia.gov.pl/studia2020