Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

Teaching English in Poland - wakacje z amerykańskimi wolontariuszami

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: środa, 24 czerwca, 2020 - 10:36
zaktualizowany: piątek, 10 lipca, 2020 - 12:18
Teaching English in Poland
Program Teaching English in Poland Fundacji Kościuszkowskiej w tym roku przenosi się online!

Od 1991, Fundacja Kościuszkowska co roku zaprasza amerykańskich wolontariuszy na dwutygodniowe obozy wakacyjne, od Pomorza po Zakopane. W tym roku będziemy spotykać się na Facebooku, Youtubie, ZOOMie i Google Meetsie! Od 26.06 aż do końca wakacji Fundacja będzie udostępniać webinary eksperckie dla nauczycieli i edukatorów, materiały video dla uczniów podstawówek i liceów z całej Polski, oraz zaprosi na spotkania na żywo z amerykańskimi nauczycielami. Wspólne gotowanie? Koncertowanie? Spacery po Nowym Jorku? W Transatlantykach, czyli w programie TEIP online, wszystko jest możliwe, a atlantyckie głębiny nam nie straszne!

Więcej na: https://www.facebook.com/KFPoland oraz na kanale Youtube Fundacji: https://www.youtube.com/channel/UCAuhwJtAWpCzStFsWZjDoPw

WIĘCEJ O TEIPie ONLINE:

Drodzy Państwo,
ten rok jest dla nas wszystkich sporym wyzwaniem. E-learning, przesunięte egzaminy, wakacje pod znakiem zapytania… ale nie poddajemy się! Choć TEIP nie może w tym roku odbyć się w ramach letnich obozów, proponujemy nauczycielom i dzieciom udział w “Transatlantykach”, czyli programie Teaching English in Poland online!
Amerykańscy wolontariusze, którzy co roku przyjeżdżają do Polski, są nadal chętni do spacerów, webinarów, warsztatów i innych form spotkań, dla których dzielące nas tysiące kilometrów nie stanowią przeszkody. Stworzyliśmy także zespół ekspertów w Polsce, który pomaga nam przygotować ciekawą, wciągającą i spójną ofertę zarówno dla uczniów, uczestników obozów, jak i nauczycieli i obozowej kadry. Począwszy od zakończenia roku szkolnego aż do końca sierpnia, będziemy codziennie publikować na naszym youtube’owym kanale ogólnodostępne nagrania autorstwa amerykańskich nauczycieli. Instruktaż szycia na maszynie, lekcje gotowania dla najmłodszych, opowieść o amerykańskiej muzyce rockowej dla starszych… pomysłów jest sporo! Ponadto czekają nas spotkania na Zoomie i innych komunikatorach na żywo, podczas których dzieciaki będą mogły spotkać się z naszymi Amerykanami i wspólnie uczyć się śpiewać amerykańskie klasyki, chodzić po parkach narodowych w Ohio czy Arizonie albo po prostu poznać się i pogadać. Taka forma komunikacji to już nie zajęcia, lekcje, e-learning - to zwyczajnie szansa na spotkanie i przybliżenie amerykańskiej kultury i języka w przystępnej, niezobowiązującej, wakacyjnej formie.

Ponadto dla naszych nauczycieli i kadry obozowej przygotowaliśmy serię webinarów, które będziemy nagrywać i udostępniać, także na naszych kanałach. Dzięki temu polski zespół będzie miał okazję bliżej poznać zespół amerykański, który przyjedzie na obozy w 2021 roku oraz poznać amerykańskie metody nauczania i motywowania dzieci. To cenne źródło inspiracji dla nauczycieli, przed którymi być może stoi wyzwanie nauki online w nadchodzącym roku.

Zależy nam na dalszym budowaniu relacji między Polską a Stanami Zjednoczonymi w ramach TEIP. Transatlantyki to właśnie taki projekt, który pozwoli nam wycisnąć jak najwięcej entuzjazmu i pozytywnej energii z naszej idei. Mamy nadzieję, że spotkamy się na żywo podczas letnich obozów w 2021 roku, a tymczasem do zobaczenia online!

Zofia Jaworowska
Koordynatorka programu TEIP Fundacji Kościuszkowskiej

 

Pliki do pobrania: 

ZałącznikWielkość
PDF icon Ulotka Teaching English in Poland4.25 MB