Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

Czytajpl.pl na długie jesienne wieczory

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: piątek, 6 listopada, 2020 - 09:53
zaktualizowany: piątek, 6 listopada, 2020 - 09:53
Warszawa wspiera największą w Polsce akcję czytelniczą, Czytaj.pl. Przez cały listopad wybrane e-booki i audiobooki są dostępne w sieci za darmo. Na wyciągnięcie ręki jest 12 bestsellerów.

Literatura piękna, kryminały, reportaż, książka historyczna, powieść młodzieżowa i poradnik - jest w czym wybierać.

Laureaci Paszportów Polityki i Nike

W wyselekcjonowanej „dwunastce” znajdziemy m.in. „Zimowlę” Dominiki Słowik, wyróżnionej tegorocznym Paszportem Polityki i zbiór reportaży „Nie ma” Mariusza Szczygła, za który autor dostał w 2019 roku Nagrodę Nike. Fanów kryminałów i thrillerów do lektury skuszą „Czarne morze” Karoliny Macios, „Zadra” Roberta Małeckiego, „Topiel” Jakuba Ćwieka czy „Głosy z zaświatów” Remigiusza Mroza. Pełna lista tytułów oraz instrukcja jak je pobrać, znajdują się na stronie czytajpl.pl (nie mylić ze stroną czytaj.pl).

Czytanie na Antarktydzie

Głównym organizatorem akcji Czytaj.pl są Miasto Kraków i Krakowskie Biuro Festiwalowe. W tym roku w promocję czytelnictwa zaangażowało się blisko 30 miast, a także szkoły i instytucje w całej Polsce. Dzięki ubiegłorocznej akcji po promowane tytuły sięgnęło aż 50 tysięcy osób. W tym roku jest szansa na jeszcze lepszy wynik. Czytaj.pl opanowało Internet, docierając do setek tysięcy czytelników także za granicą, dzięki współpracy między Miastami Literatury UNESCO (m.in. Kraków, Mediolan, Manchester czy Quebeck). Już po raz drugi akcja zawita także do Polskiej Stacji Antarktycznej im. Henryka Arctowskiego.