Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

IX FORUM KLUBU MŁODEGO ODKRYWCY Jesteśmy „RAZEM"

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: poniedziałek, 23 listopada, 2020 - 12:42
zaktualizowany: poniedziałek, 30 listopada, 2020 - 08:14
Tegoroczne Forum odbywa się w czasie pandemii. W rzeczywistości, która w dojmujący sposób unaoczniła, jak zmienny i niepewny może być świat. Mocno odczuliśmy to w przestrzeni edukacji – izolacja społeczna, zamknięcie szkół lub poważne ograniczenie ich funkcjonowania, zawieszenie zajęć dodatkowych.

Centrum Nauki Kopernik zaprasza w dniach 26-28 XI na Forum Klubów Młodego Odkrywcy.
Wyjątkowo w tym roku wszystkie wydarzenie poza warsztatami otwarte są dla szerokiej publiczności.

Tegoroczne Forum odbywa się pod hasłem „RAZEM”.
Stworzy możliwość bycia Razem, uczenia się Razem i świętowania Razem wszystkim Opiekunom i Klubowiczom,ale i wszystkim nauczycielom, edukatorom, którzy nie są Opiekunami klubów oraz osobom i instytucjom promującym nowoczesną edukację, by poznali ideę i cele Programu Klub Młodego Odkrywcy. 

Serdecznie zapraszamy między innymi na:

Listę wszystkich wydarzeń wraz ze szczegółami można znaleźć w harmonogramie.

Uwagawarsztaty są dostępne wyłącznie dla Opiekunów KMO i klubowiczów, po uprzedniej rejestracji. Formularz zgłoszeniowy dla Opiekunów.

Więcej infromacji: https://www.kopernik.org.pl/wydarzenia/ix-forum-km
Link do wydarzenia: https://pl-pl.facebook.com/events/681036579212645/

KMO z nagrodą na 18-stkę!

Tegoroczne forum - choć online - będzie wyjątkowe. Podwójnie!

W tym burzliwym czasie Program KMO obchodzi swoje 18. urodziny, a cały projekt został właśnie uhonorowany ważną europejską nagrodą:
https://www.youtube.com/watch?v=560sxDeCAq4

O programie:

Projekt Klubów Młodego Odkrywcy powstał w 2002 roku i skierowany był do uczniów i nauczycieli szkół gimnazjalnych, którzy podczas zajęć pozalekcyjnych wykonywali eksperymenty i doświadczenia naukowe poszerzając swoją wiedzę przyrodniczą. Interaktywna metoda pracy z młodzieżą miała zaszczepić wśród nich modę na eksperymentowanie, rozbudzić ciekawość, a także inspirować do samodzielnego zdobywania wiedzy.

Od 2009 roku rolę koordynatora Klubów Młodego Odkrywcy pełni Centrum Nauki Kopernik. W 2012 roku Centrum Nauki Kopernik zawarło porozumienie z Polsko-Amerykańską Fundacja Wolności, mające na celu rozwijanie i promowanie inicjatywy Klubów Młodego Odkrywcy. Porozumienie podpisane przez Roberta Firmhofera, Dyrektora Centrum Nauki Kopernik i Jerzego Koźmińskiego, Prezesa PAFW jest efektem kilkuletniej, partnerskiej współpracy pomiędzy obiema instytucjami na rzecz nowoczesnej edukacji i wyrównywania szans edukacyjnych młodego pokolenia.

Dziś jest  już blisko 1000 KMO!

http://www.kmo.org.pl/pl/historia