Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

Konferencji „STEAM – kształcenie kompetencji przyszłości"

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: piątek, 27 listopada, 2020 - 15:36
zaktualizowany: piątek, 4 grudnia, 2020 - 09:06
Bielański Integrator Przedsiębiorczych, którego zadaniem jest m.in. kształtowanie postaw przedsiębiorczych wśród dzieci i młodzieży oraz podnoszenie poziomu edukacji przedsiębiorczej realizuje obecnie innowacyjny projekt pn. „STEAMulujemy przedsiębiorczość na Bielanach”. Ma on na celu przygotowanie bielańskich nauczycieli do nauczania z wykorzystaniem metodyki STEAM.

Metoda STEAM to najnowocześniejsze podejście edukacyjne - stosowane w najbardziej zaawansowanych systemach edukacji na całym świecie - mające na celu rozwijanie kompetencji przyszłości z wykorzystaniem technologii cyfrowych. STEAM zakłada interdyscyplinarne podejście do uczenia się, w którym przyswajanie wiedzy i rozwój umiejętności odbywają się w ramach praktycznych projektów.  Uczniowie w oparciu o nauki ścisłe (Science), technologię (Technology), inżynierię (Engineering), sztukę (Arts) i matematykę (Math) rozwiązują problemy, które tworzą powiązania między szkołą, społecznością lokalną i rynkiem pracy, zdobywając tym samym kompetencje przedsiębiorcze (oraz wiele innych), które pomogą im osiągnąć sukces na dalszej życiowej i zawodowej drodze.

Jednym z działań projektu realizowanego przez Bielański Integrator Przedsiębiorczych https://integrator.naszebielany.pl/ (będący Referatem Wydziału Działalności Gospodarczej i Zezwoleń dla Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy) jest organizacja otwartej konferencji online pt. „STEAM – kształcenie kompetencji przyszłości”. Udział w tym wydarzeniu jest bezpłatny.

Celem konferencji jest zaprezentowanie trendów w kształceniu kompetencji przyszłości w Polsce i na świecie oraz przedstawienie wiodących projektów wykorzystujących metodykę STEAM realizowanych w polskich szkołach. Wydarzenie to ma także na celu wskazanie innowacyjnych metod do wykorzystania w nauczaniu zdalnym.

W konferencji wezmą udział czołowi polscy eksperci w zakresie STEAM oraz kompetencji cyfrowych, przedstawiciele świata akademickiego, nauczyciele praktycy, eksperci biznesu.

Konferencja odbędzie się 3 grudnia br. od godz. 16:00.

Zapisy na konferencje obywają się za pomocą strony www Bielańskiego Integratora Przedsiębiorczych: https://integrator.naszebielany.pl/index.php/konferencja.

 „STEAM – kształcenie kompetencji przyszłości”

Informacje o konferencji są również dostępne online pod linkiem: https://integrator.naszebielany.pl/index.php/konferencja 

Udział w konferencji jest bezpłatny.

Aby otrzymać link do konferencji należy zarejestrować do dnia 03 grudnia  br. (czwartek) do godziny 12:00 pod tym linkiem: ZAPISY

Tagi: 

Pliki do pobrania: