Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

Dyktando zimowe - sposób na nudę w czasie ferii

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: poniedziałek, 4 stycznia, 2021 - 08:57
zaktualizowany: piątek, 29 stycznia, 2021 - 09:20
Co można robić w domowym zaciszu podczas zbliżających się ferii? Można wykazać się znajomością ortografii i zawalczyć o nagrody rzeczowe! Do ciekawej zabawy w ramach Dyktanda Zimowego zachęca portal edukacyjny Dyktanda.pl.
Ideą Dyktanda Zimowego jest zaproponowanie uczniom oraz dorosłym, pożytecznej rozrywki idącej w parze z utrwalaniem zdobytej w szkole wiedzy na temat ortografii. Do tego dodano szczyptę rywalizacji o nagrody rzeczowe. 
 
Dyktando Zimowe rozpocznie się równocześnie z początkiem przerwy świątecznej w szkołach (23.12.2020 r.) i potrwa przez cały okres wolny od zajęć, czyli do 17 stycznia 2021 r. W tym czasie w portalu będą sukcesywnie publikowane kolejne dyktanda konkursowe. Łącznie przewidziano ich sto! Za rozwiązanie każdego dyktanda konkursowego uczestnik będzie otrzymywał odpowiednią liczbę punktów. Nagradzana będzie poprawność udzielanych odpowiedzi oraz czas spędzony na rozwiązaniu dyktanda - im krótszy, tym więcej punktów zostanie przyznanych.
 
Suma punktów będzie przedstawiana w rankingu, który wyłoni laureatów. Nagrody rzeczowe trafią w ręce aż dwudziestu uczestników! Osoby, które uplasują się na podium będą mogli wybrać zestawy klocków LEGO oraz poduszeczki z oferty Relaksacyjne.pl. Nagrodami za uplasowanie się na miejscach 4-6 będzie książka oraz poduszka relaksacyjna. Natomiast uczestnicy, którzy uplasują się na miejscach 7-20, dostaną książki od sponsorów. Organizator zadbał o to, aby żaden z uczestników nie został bez nagrody. Każdy, kto zdecyduje się wziąć udział w Dyktandzie Zimowym, otrzyma 30-dniowy dostęp próbny do serwisu Legimi.
 
Dyktanda w serwisie Dyktanda.pl rozwiązuje się poprzez uzupełnianie wskazanego tekstu zgodnie z zasadami ortografii, wybierając do wstawienia w poszczególne słowa odpowiedniej formy zapisu głosek: u/ó, h/ch/ rz/ż. Duże zainteresowanie serwisem wyraźnie wskazuje, że jest to wygodny i skuteczny sposób utrwalania wiedzy. Chętnie sięgają po niego zarówno uczniowie szkół podstawowych, jak i licealiści, a także dorośli.
 
Konkurs prowadzony jest w całości online, a udział jest bezpłatny. Zachęcamy do założenia konta użytkownika w portalu Dyktanda.pl i do uczestniczenia we wspólnej zabawie w ramach Dyktanda Zimowego.
 
Dołączyć do konkursu można pod adresem: https://dyktanda.pl/konkursy/dyktando-zimowe
 
Dyktando Zimowe