Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

Warszawska oferta letnich szkoleń dla nauczycieli i aktualizacja WCIES, dotycząca oferty realizowanej w lipcu i sierpniu

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: wtorek, 8 czerwca, 2021 - 11:11
zaktualizowany: czwartek, 1 lipca, 2021 - 11:11
Od kilku miesięcy trwają intensywne prace nad stworzeniem kompleksowego programu wsparcia powrotu do szkół po pandemii. Po poradniku dla dyrektorów, webinariach dla rodziców, czas na bezpłatną ofertą szkoleń dla nauczycieli w czasie powrotu uczniów do nauczania stacjonarnego.

Eksperci przygotowali kompleksowy program szkoleń dla nauczycieli i rad pedagogicznych. W maju, jeszcze przed powrotem wszystkich dzieci do szkoły odbyło się pierwsze szkolenie „Powrót uczniów i uczennic do szkół – jak wesprzeć siebie i klasę”. W trosce o uczniów i nauczycieli jeszcze w tym roku szkolnym, ale też w wakacje, zostały zaplanowane szkolenia i kursy doskonalące. Szkoły, które chcą w sposób systemowy i planowy przygotować się do nowych warunków pracy oraz podjąć działania na rzecz poprawy dobrostanu psychicznego dzieci i młodzieży, mogą skorzystać z oferty szkoleniowej WCIES Troskliwa szkoła realizowanej w ramach Warszawskiego Modelu Wspomagania prowadzonego przez WCIES. Tutaj jest link do informacji o programie.

W tym tygodniu zapraszamywychowawców klas, pedagogów szkolnych na otwarte webinaria na temat identyfikacji ucznia w sytuacji kryzysowejoraz diagnozy zapotrzebowania na treści wychowawcze i profilaktyczne:

Zachęcamy do zapoznania się z kompleksową informacją na temat warszawskiej oferty szkoleń dla nauczycieli uwzględniającej zmienione kierunki polityki oświatowej państwa na bieżący rok szkolny oraz zalecenia Mazowieckiego Kuratora Oświaty - materiał w załączeniu.

Po wakacjach planowane są kolejne działania - konferencja dla nauczycieli, webinaria dla rodziców, gra dla uczniów z netykiety oraz kampania społeczna z Młodzieżową Radą Miasta na temat mądrego korzystania z sieci. Stworzymy też poradnik dobrych praktyk, inspirujący do wprowadzania ciekawych rozwiązań.

Wracamy do szkoły!

Warszawa w ramach realizacji pierwszego etapu programu „Wracamy do szkoły!” przygotowała poradnik dla dyrektorów i nauczycieli na czas organizacji przyjaznego dla uczniów powrotu do nauki stacjonarnej. Zawiera on rekomendacje, szkolenia, scenariusze zajęć, jak również prezentuje ofertę kulturalną, sportową, psychologiczną. Dla zarządzających szkołą opracowane zostało również vademecum „Moje zadania jako dyrektora” - to duże ułatwienie w adaptacji do zmienionej formuły nauczania i pracy. Stolica nie zapomina też o rodzicach. Specjalnie dla nich realizuje cykl otwartych webinariów na temat profilaktyki zdrowia psychicznego oraz szkolenia w ramach cyklów: Psychoteka dla rodziców, Rodzic 3.0, Rodzic na 6+.

Pliki do pobrania: