Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

Sukcesy warszawskich uczniów Konrada Czarneckiego i Łukasza Bożyka na Międzynarodowych Mistrzostwach w Grach Matematycznych i Logicznych w Paryżu

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: środa, 4 września, 2013 - 14:52
zaktualizowany: czwartek, 12 września, 2013 - 09:35
Polska reprezentacja podczas XXVII Międzynarodowych Mistrzostw w Grach Matematycznych i Logicznych w Paryżu źródło: http://www.poland.gov.pl/
Polska reprezentacja podczas XXVII Międzynarodowych Mistrzostw w Grach Matematycznych i Logicznych w Paryżu zdobyła 10 medali - 5 złotych, 3 srebrne i 2 brązowe.

 Nasza reprezentacja wygrała też klasyfikację drużynową. Na XXVII Międzynarodowe Mistrzostwa w Grach Matematycznych i Logicznych pojechało 29 najlepszych zawodników z Polski, wyłonionych w finale krajowym we Wrocławiu. 

W kategorii dla klas IV triumfował Konrad Czarnecki z Warszawy,

w klasach V-VI zwyciężył wrocławianin Radosław Girul,

a w kategorii dla licealistów wygrał Łukasz Bożyk z VI Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Rejtana w Warszawie

 Polacy najlepsi okazali się też w kategorii dla studentów, gdzie złoto wywalczył Łukasz Kalinowski z UAM w Poznaniu. Zwycięzcę mieliśmy też w kategorii otwartej, w której pierwsze miejsce zajął informatyk Marcin Ornat z Zielonek. Srebrne krążki przywieźli Jan Tabaszewski, Dominika Horodecka oraz Kamil Rychlewicz. Brązowe medale zdobyli Leszek Sołdan i Kamil Dębowski. Gry Matematyczne i Logiczne to konkurs przeznaczony dla osób interesujących się matematyką, różnorakimi zagadkami oraz łamigłówkami. Mogą w nim brać udział tak uczniowie szkół podstawowych jak i gimnazjaliści, licealiści, studenci oraz dorośli.

Organizacją konkursu na terenie Polski zajmuje się Wydział Podstawowych Problemów Techniki Politechniki Wrocławskiej i Oddział Wrocławski Polskiego Towarzystwa Matematycznego. Szczegółowe informacje o konkursie znaleźć można na stronie http://www.im.pwr.wroc.pl/~rabczuk/gry.html

Polscy uczniowie rokrocznie odnoszą sukcesy w Międzynarodowych Mistrzostwach w Grach Matematycznych i Logicznych. Przypomnijmy - w finale  ubiegłorocznych XXVI Międzynarodowych Mistrzostw w Grach Matematycznych i Logicznych rozegranych pod koniec sierpnia w Paryżu dwaj uczniowie z Warszawy zdobyli 1 i 2 miejsce w kategorii CE - 3 klasy szkoły podstawowej. Mistrzem świata w tej kategorii wiekowej został Mieszko Baszczak uczeń Szkoły Podstawowa Nr 301 a wicemistrzem Konrad Czarnecki.

Serdecznie gratuluję polskiej reprezentacji tak wspaniałych wyników na XXVII Międzynarodowych Mistrzostwach w Grach Matematycznych i Logicznych w Paryżu.

Dyrektor Biura Edukacji

Joanna Gospodarczyk 

Data wydarzenia: 

Od środa, 4 Wrzesień, 2013 - 14:45 do poniedziałek, 30 Wrzesień, 2013 - 14:45