Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

Eduwarszawa.pl! - loginy i hasła

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: poniedziałek, 4 maja, 2020 - 09:34
zaktualizowany: poniedziałek, 20 lipca, 2020 - 09:12
Start platformy eduwarszawa.pl to także start obsługi użytkowników - poniżej znajdują się podstawowe informacje o loginach i hasłach
We współpracy z dyrektorami, na podstawie danych z dzienników elektroniczych tworzymy konta nauczycieli i uczniów oraz zakładamy zespoły w aplikacji MS Teams i konfigurujemy ustawienia kolejnych programów. Nauczyciele i uczniowie otrzymają loginy i hasła od swoich dyrektorów, zazwyczaj poprzez dziennik elektroniczny. Po otrzymaniu hasła należy się zalogować na https://www.office.com. System poprosi o nadanie nowego hasła.
UWAGA! Hasło musi mieć m.in. 12 znaków, w tym dużą i małą literę oraz cyfrę Nie jest wymagana okresowa zmiana hasła, więc zalecamy hasła frazowe.
 
Nie wiesz co to jest hasło frazowe? - sprawdź informacje poniżej lub poszukaj w Internecie.
 
Żeby stworzyć hasło frazowe wystarczy wystarczy wybrać minimum dwa wyrazy, które kojarzą nam się z jakimś przeżyciem, np. z ulubioną potrawą, przygodą z dzieciństwa, drogą z domu do szkoły/pracy. Dla przykładu weźmiemy "metro warzywniak Tomek", bo jak jadę do szkoły do najpierw jadę metrem, potem skręcam przy warzywniaku i tam zazwyczaj spotykam się z moim kolegą z klasy Tomkiem. Zamiast spacji rozdzielmy je cyfrą, np. “metro5warzywniak5Tomek“. Mamy już dużą literę, a znak specjalny? Damy radę: "%metro5warzywniak5Tomek()". Tak otrzymaliśmy długie i bezpieczne hasło, które łatwo zapamiętać.
Oczywiście nie nalezy korzystać z tego przykładu, tylko wymyślić własny.
 
Po zalogowaniu otrzymasz dostęp do aplikacji online Office 365. Z czasem będzie wymagane logowanie dwuskładnikowe/dwuetapowe - oznacza to, że aplikacja będzie wymagać podania np. numeru telefonu, na który będzie przychodził SMS z kodem weryfikacyjnym.
 
Jeżeli zapomnisz hasła, to napisz na eduwarszawa@eduwarszawa.pl.
 
Jesteśmy w trakcie pilotażu i będziemy wypracowywać docelowy model obsługi użytkowników, więc powyższe zalecenia dot. komunikacji będą się zmieniać, o czym będziemy na bieżąco informować.
Tagi: 
Źródło informacji: 
Autor treści: