Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

Pokaz edukacyjny filmu „Lista Schindlera"

opublikowany: wtorek, 26 lutego, 2019 - 10:18
zaktualizowany: wtorek, 26 lutego, 2019 - 10:19
Zapraszamy dyrektorów szkół, nauczycieli, wychowawców młodzieży, animatorów kultury, pedagogów szkolnych na pokaz edukacyjny filmu „Lista Schindlera" do kina Atlantic.

Pokaz połączony jest ze specjalnym udziałem Ewy Braun i Allana Starskiego, laureatów Oskara za scenografię oraz aktora Piotra Polka.
3 pierwsze zgłoszenia klas, których opiekunowie wypełnią formularz na stronie Kina Atlantic otrzymają zaproszenie na seans oraz spotkanie.
Aby wziąć udział w wydarzeniu 27 lutego należy wypełnić formularz : http://www.kinoatlantic.pl/wydarzenia/news,1012,edukacyjny-pokaz-filmu-lista-schindlera-
UWAGA: Liczba miejsc ograniczona.
Przypominamy, że film i spotkanie po nim są integralnym wydarzeniem

Zapraszają: Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń, UIP oraz Kino Atlantic.

Scenariusz:
12:30 - przywitanie widzów,
12.35 - 15:45 - projekcja filmu,
15.55 - 16.30 - rozmowa z Twórcami filmu, którą poprowadzą Miłka Skalska oraz Arkadiusz Walczak (dyr. WCIESu).
16:40 - podpisywanie plakatów
Gospodarz spotkania: Artur Wolski

Mija 25 lat od premiery jednego z najważniejszych filmów w historii kina. Poruszająca, wstrząsająca„Lista Schindlera” Stevena Spielberga wraca do kin. Film ponownie będzie można obejrzeć na wielkim ekranie 27 stycznia 2019 r. Ten dzień to 74 rocznica wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau.

„Lista Schindlera” otrzymała aż 7 Oscarów®, m.in. za najlepszy film, dla najlepszego reżysera, za najlepszy scenariusz adaptowany oraz za muzykę. Film został wyróżniony również 7 statuetkami BAFTA, trzema Złotymi Globami i kilkudziesięcioma innymi filmowymi wyróżnieniami. Dziś obraz Spielberga uchodzi za dzieło kultowe. W 2007 r. Amerykański Instytut Filmowy umieścił „Listę Schindlera” na ósmym miejscu pośród stu najlepszych amerykańskich filmów w historii.

W filmie niezapomniane kreacje stworzyli Liam Neeson, który wcielił się w postać Oskara Schindlera, Ralph Fiennes w roli bezwzględnego nazisty Amona Görtha, Ben Kingsley w roli Izaaka Sterna. Na ekranie zobaczymy także polskich aktorów, m.in. Andrzeja Seweryna, Annę Muchę i Piotra Polka.