Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

Centrum Nauki Kopernik ma już 10 lat!

opublikowany: czwartek, 5 listopada, 2020 - 08:49
zaktualizowany: poniedziałek, 23 listopada, 2020 - 12:44

CNK ma już 10 lat!

z okazji jubileuszu 10-lecia otwarcia dla publiczności Centrum Nauki Kopernik składamy serdeczne gratulacje i wyrazy uznania dla dyrekcji i całego zespołu Centrum Nauki Kopernik za nowatorskie podejście do popularyzacji nauki oraz inspirowanie do odkrywania jej piękna.

Państwa zaangażowanie, profesjonalizm oraz otwartość na stały rozwój przyczyniły się do sukcesu Centrum Nauki Kopernik, największego centrum nauki w Polsce, rozpoznawalnego i cenionego 

nie tylko w kraju, ale i na świecie. Świadczy o tym zarówno imponujący wynik frekwencyjny liczony
w milionach zwiedzających, jak również udział dyrekcji i innych przedstawicieli CNK we władzach europejskich i światowych organizacji.

Zainicjowane pięć lat temu zmiany, wynikające z nowego statutu, otworzyły drogę do dalszego rozwoju CNK. Sukces frekwencyjny i programowy jaki odniosło CNK pozwoliło na postawienie przed nim nowych, ambitnych celów i rozwinięcie działalności badawczo-rozwojowej dzięki tworzeniu własnych eksponatów i pomocy dydaktycznych oraz prowadzeniu badań.

Miasto Stołeczne Warszawa docenia i wspiera innowacyjne projekty Centrum Nauki Kopernik,
które od dekady stanowi kluczowy punkt na kulturalno-edukacyjnej mapie stolicy.
W roku jubileuszu 10-leciarozpoczęła się budowa Pracowni Przewrotu Kopernikańskiego. Bardzo się cieszymy, że wkroczyliśmy już w decydującą fazę inwestycji i na Powiślu powstanie piękna, otwarta
i wielofunkcyjna przestrzeń dla współpracy edukacji, nauki i biznesu.

Pandemia utrudniła nam świętowanie jubileuszu. Tym bardziej pragniemy podziękować zespołowi Centrum Nauki Kopernik za nieustającą inicjatywę i niezwykle ciekawe pomysły, inspiracje oraz materiały, promujące pracę metodą badawczą podczas edukacji zdalnej.

W imieniu władz m.st. Warszawy oraz mieszkanek i mieszkańców stolicy życzymy, abyśmy jak najszybciej mogli znów spotkać się licznie w siedzibie Centrum Nauki Kopernik!

Wszystkiego najlepszego na dalsze lata działalności.

 

Tymczasem, w wyjątkowy urodzinowy weekend 7 i 8 listopada bądźcie z CNK online - świętujmy razem!

W programie: https://www.kopernik.org.pl/wydarzenia/10-urodziny-kopernika

Link do strony Centrum Nauki Kopernik na fb: https://www.facebook.com/CentrumNaukiKopernik