Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

Adwokat przydaje się w życiu - podpisanie porozumienia

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: czwartek, 14 kwietnia, 2016 - 11:30
zaktualizowany: czwartek, 14 kwietnia, 2016 - 12:37
Togi adwokackie w Muzeum Adwokatury Polskiej w Warszawie. Wikipedia
„Adwokat przydaje się w życiu” jest projektem edukacyjnym, kierowanym do młodzieży uczęszczającej do szkół ponadgimnazjalnych w stolicy

W piątek, 15 kwietnia 2016 roku o godz. 10.00  w XL LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. S. Żeromskiego, ul. Platynowa 1 zostanie podpisane porozumienie dotyczące projektu edukacyjnego „Adwokat przydaje się w życiu”.

Porozumienie podpiszą: Hanna Gronkiewicz-Waltz Prezydent m.st. Warszawy oraz Dziekan Izby Adwokackiej w Warszawie Paweł Rybiński.

O godz. 10.15 po podpisaniu porozumienia rozpocznie się półgodzinna debata z młodzieżą, podczas której uczestnicy spróbują odpowiedzieć m.in. na pytania,   w jakich sytuacjach ludzie korzystają z pomocy adwokata i czego, zdaniem młodzieży, oczekuje się od adwokatów? Jakie problemy, z zakresu prawa, ma młodzież i jak je rozwiązuje? Jakie są konsekwencje nieznajomości prawa?

„Adwokat przydaje się w życiu” jest projektem edukacyjnym, kierowanym do młodzieży uczęszczającej do szkół ponadgimnazjalnych w stolicy. W tegorocznych zajęciach wezmą udział uczniowie 30 liceów i techników.

Celem projektu jest budowanie świadomości prawnej wśród młodych ludzi, przedstawienie ich praw i obowiązków oraz zagrożeń, na które może natrafić młodzież wchodząca w dorosłość.

Źródło informacji: