Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

Zaproszenie do udziału w bezpłatnym kursie nowoczesnego dziennikarstwa

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: piątek, 10 czerwca, 2016 - 14:54
zaktualizowany: środa, 29 czerwca, 2016 - 11:23
Zaproszenie do udziału w bezpłatnym kursie nowoczesnego dziennikarstwa, z wykorzystaniem technik współczesnego przekazu i produkcji telewizyjnej- Praskiej Akademii Nowych Mediów
z wykorzystaniem technik współczesnego przekazu i produkcji telewizyjnej - Praskiej Akademii Nowych Mediów

Uprzejmie prosimy o podzielenie się informacją o kursie oraz o zapisach z uczniami Państwa placówki.

W zajęciach mogą wziąć udział uczniowie z warszawskich gimnazjów i liceów.

Podczas kursu przekażemy uczniom podstawowe umiejętności dziennikarsko-reporterskie oraz przygotujemy do realizacji filmowych materiałów informacyjno-publicystycznych. Tak przygotowani rozpoczną podbój nowoczesnych serwisów informacyjnych, będą też mogli zostać samodzielnymi publicystami, np. za pośrednictwem platformy YouTube. Dla zainteresowanych mamy wyjątkowy bonus: praktyki w warszawskich mediach (telewizji, radiu, kanałach internetowych).

Postaramy się rozwinąć ich umiejętności korzystania z ogólnie dostępnych urządzeń elektronicznych, których możliwości pozwalają na prawidłowe przygotowanie materiału np. na bloga lub vloga

Podczas kursu młodzi zapoznają się z najnowszymi trendami nowoczesnego dziennikarstwa, m.in. jak wykonuje się materiały publicystyczne techniką MoJo - przy użyciu smartfonów.

Chcemy przekazać jak najwięcej wiedzy w zakresie nowych mediów i technik realizacji materiałów informacyjnych. Chcemy też ukazać, jak wielki wpływ na rzeczywistość oraz sposób jej podania i odbioru mogą mieć oni sami, przy pomocy technik dostępnych na wyciągnięcie ręki.

Do dyspozycji uczniów oddajemy profesjonalnie wyposażone studio telewizyjne, podstawowe narzędzie pracy - smartphony oraz salę wykładowo-komputerową wyposażoną w 7 zestawów do obróbki i montażu nakręconych materiałów- komputerów IMAC. Będą pracowali na platformie APPLE – standardzie pracy współczesnych mediów. Podczas zajęć będą mieli do dyspozycji również telefony Iphone. Studio telewizyjne, z którego będą korzystali,  składa się z liveroomu oraz pomieszczenia realizatorskiego. Na wyposażeniu są trzy kamery studyjne Blackmagic, dedykowany mikser obrazu z systemem podglądu i odsłuchem dźwięku, pełny zestaw świateł w systemie zawieszenia lamp, stanowisko green screen, a także aneks kuchenny do produkcji programów kulinarnych.

Kurs przeprowadzimy w dwóch terminach (01.07 - 17.07.2016 i 18.07 - 31.07.2016), w każdej turze będzie mogło wziąć udział tylko jedenastu chętnych.

Na cztery tygodnie lipca przewidzieliśmy łącznie 80 godzin wykładów połączonych z warsztatami oraz zajęć praktycznych w terenie.

Bezpłatne zajęcia wykładowe i warsztaty stacjonarne będą odbywać się w siedzibie Stowarzyszenia Monopol Warszawski na warszawskiej Pradze Północ (Markowska 20/1) oraz w studiu telewizyjnym, przy ul. Starej 4. Zajęcia praktyczne w terenie będą odbywać się na warszawskich ulicach oraz w innych, ogólnodostępnych miejscach publicznych.

Aby się zapisać na kurs, należy:

  1. dołączyć do wydarzenia na Facebooku pod adresem: http://www.bit.ly/akademia_mediow,
  2. wypełnić formularz zgłoszeniowy pod adresem http://www.bit.ly/zgłoszenie_PANM,
  3. poczekać na przesłanie potwierdzenia zapisu, a następnie wydrukować i dać rodzicom/opiekunom do podpisania dokumenty, które uczniowie otrzymają w załączniku,
  4. skan podpisanego przez rodzica/opiekuna zgłoszenia, przesłać na adres: sekretariat@rodzinnawarszawa.pl.

Dla zainteresowanych, ale jeszcze niezdecydowanych przewidzieliśmy krótkie spotkanie informacyjne, które odbędzie się 22 czerwca 2016 roku o godz. 16:00 w siedzibie Stowarzyszenia Monopol Warszawski, przy ul. Markowskiej 20/1.

Szczegółowy program kursu znajduje się w załączniku oraz na stronach www.mlodziezowa.tv i www.monopolpraski.pl

Organizatorzy

Centrum Wspierania Rodzin „Rodzinna Warszawa” jest miejską instytucją wspierania rodziny. Pomagamy w opiece i wychowaniu dzieci, edukujemy liderów młodzieżowych, animujemy i wzmacniamy lokalną społeczność, prowadzimy projekty międzypokoleniowe oraz innowacyjne projekty medialne. Więcej informacji o nas znajdziecie pod adresem: http://www.centrumwspieraniarodzin.pl/

Stowarzyszenie Monopol Warszawski jest organizacją pozarządową, która od 15 lat prowadzi działalność związaną z szeroko pojmowaną rewitalizacją społeczną i materialną. Równie aktywnie angażujemy się w projekty kulturalne i artystyczne, projekty promujące historię i dziedzictwo Warszawy oraz przedsięwzięcia edukacyjne. Szczególnymi grupami adresatów naszych działań i projektów są dzieci oraz młodzież szkolna. Więcej informacji o nas znajdziecie pod adresem: http://www.monopolpraski.pl/

 

Z poważaniem,
Jarosław Adamczuk
Dyrektor Centrum Wspierania Rodzin
„Rodzinna Warszawa"
Źródło informacji: 

Pliki do pobrania: 

ZałącznikWielkość
Plik zaproszenie_dla_szkol.docx81.9 KB