Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

Wrześniowe warsztaty marsjańskie dla nauczycieli

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: poniedziałek, 22 sierpnia, 2016 - 12:20
zaktualizowany: poniedziałek, 22 sierpnia, 2016 - 12:29
Europejskie Biuro Edukacji Kosmicznej zapewnia darmowy udział w warsztatach dla 25 zarejestrowanych uczestników

 

 

Czym są ekstremofile? Jakie warunki panują na Marsie i czy było tam, jest, a może będzie kiedyś życie? Gdzie łatwiej żyć – na dnie oceanu, czy może w radioaktywnym ścieku? Te i inne pytania będą towarzyszyć uczestnikom warsztatów dla nauczycieli, organizowanych przez Europejskie Biuro Edukacji Kosmicznej na zawodach European Rover Challenge w woj. podkarpackim.

Zapraszamy do rejestracji na warsztaty dla nauczycieli szkół gimnazjalnych i licealnych, które odbędą się 11 września 2016 r. w nowoczesnym Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Jasionce koło Rzeszowa. Warsztaty towarzyszyć będą międzynarodowemu konkursowi robotów marsjańskich European Rover Challenge, a poprowadzone zostaną przez trenerów z Centrum Nauki Kopernik. Wydarzenie organizowane jest we współpracy z Europejską Fundacją Kosmiczną i Samorządem Województwa Podkarpackiego.

Formularz rejestracyjny

Uczestnicy warsztatów zapoznają się ze scenariuszami edukacyjnymi stworzonymi specjalnie na potrzeby nauczycieli szkół gimnazjalnych i licealnych przez ekspertów Europejskiej Agencji Kosmicznej. W ramach zajęć postaramy się przybliżyć, w jaki sposób naukowcy poszukują dowodów na obecność mikroorganizmów w kosmosie – korzystając z wiedzy i umiejętności wykorzystywanych m.in. na lekcjach geografii, fizyki, chemii i biologii.

Jednocześnie uczestnicy będą mieli okazję obejrzeć międzynarodowe zmagania drużyn budujących łaziki marsjańskie, a także wziąć udział w pokazach technologii kosmicznych.

Europejskie Biuro Edukacji Kosmicznej zapewnia darmowy udział w warsztatach dla 25 zarejestrowanych uczestników, lunch i kawę w ciągu dnia oraz wstęp wolny na zawody i targi European Rover Challenge. O przyznaniu miejsca na warsztatach decyduje kolejność dokonywanych rejestracji. Rejestracja trwa do 28 sierpnia 2016 r.

Co to jest ERC?

European Rover Challenge (ERC) to największa w Europie impreza o charakterze robotyczno-kosmicznym, która odbędzie się w dniach 10-13 września w Jasionce, w woj. podkarpackim. Składa się na nią Europejski Kongres Robotyczny, zawody łazików marsjańskich oraz powiązane tematycznie pokazy naukowo-technologiczne i warsztaty mentoringowe. Tegoroczny ERC będzie już trzecią edycją tej imprezy, na której można spodziewać się wielu gości z sektora kosmicznego oraz młodych konstruktorów z najlepszych uczelni technicznych świata. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Więcej informacji o samym konkursie robotów marsjańskich można znaleźć na stronie wydarzenia.

Tagi: 
Źródło informacji: