Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

Huczne zakończenie obchodów 100-lecia Woli w wolskich przedszkolach

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: czwartek, 8 grudnia, 2016 - 13:41
zaktualizowany: czwartek, 8 grudnia, 2016 - 14:15
Huczne zakończenie obchodów 100-lecia Woli w wolskich przedszkolach
Przez cały rok 2016 podejmowane były różnego rodzaju działania, które miały na celu budowanie tożsamości dzieci z dzielnicą Wola.

30 listopada 2016 roku odbyły się uroczyste spotkania we wszystkich wolskich przedszkolach podsumowujące obchody 100-lecia Woli

Głównym działaniem był projekt objęty patronatem Burmistrza Dzielnicy m.st. Warszawy i czasopisma Przedszkolne ABC. Celem projektu było zwiększenie poczucia identyfikacji dzieci z dzielnicą, w której mieszkają. W projekcie wzięły udział dzieci 5-letnie z 26 wolskich przedszkoli. Dzieci poznały Wolę w sposób aktywny poprzez wycieczki, wyjścia, spotkania i udział w różnych wydarzeniach kulturalnych.


Uroczyste zakończenie obchodów 100-lecia Woli miało wyjątkowy charakter. W uroczystościach wzięli udział liczni zaproszeni goście: posłowie, radni, przedstawiciele Biura Edukacji Urzędu m.st. Warszawy i Dzielnicy Wola m.st. Warszawy. Najważniejszymi uczestnikami były jednak dzieci z wolskich przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych wraz z dyrektorami i nauczycielami.


Motywem przewodnim uroczystości było przedstawienie zmian, które pojawiły się na przestrzeni wieku, pokazanie piękna teraźniejszej dzielnicy oraz tego, co jeszcze może się wydarzyć w przyszłości. We wszystkich przedszkolach uroczystości przebiegały w oparciu o ten sam scenariusz, niemniej jednak to od pomysłowości każdej placówki zależał ich wyjątkowy i niepowtarzalny klimat. Klamrą spinającą całą uroczystość była piosenka przewodnia o starej Warszawie. Dzieci uczyły się jej tekstu oraz tańca, który był kulminacyjnym punktem spotkania i sprawił najwięcej radości dzieciom i zaproszonym gościom.


Uwieńczeniem spotkania był słodki poczęstunek oraz wręczenie wszystkim dzieciom upominków w postaci kubeczka z logo Warszawy i Dzielnicy Wola, szkolnej tarczy oraz książki z wierszami o Polsce.

Życzymy dzielnicy Wola m.st. Warszawy kolejnych 100 lat.

Źródło informacji: