Ubezpieczenia emerytalno-rentowe, wypadkowe oraz na wypadek bezrobocia są dzisiaj w Niemczech oczywistym elementem życia codziennego. Nie zawsze tak było. Dzisiejszy obszerny system zabezpieczenia społecznego w Niemczech rozwijał się etapami. Ta długa, niekiedy mozolna i nie zawsze prosta droga do państwa socjalnego stanowi rdzeń wystawy „Z myślą o przyszłości”. Zdjęcia, listy, umowy i teksty ustaw prowadzą przez historię przemian społecznych w Niemczech od średniowiecza do dzisiaj: od prostego zabezpieczenia się przed zagrażającym życiu ryzykiem po dzisiejszy rozbudowany system zabezpieczenia społecznego.

 

Ekspozycja „Z myślą o przyszłości. Ilustrowana historia Niemiec jako państwa socjalnego” jest skierowana szczególnie do młodzieży gimnazjalnej i licealnej. Wstęp jest wolny.

 

Wystawę można oglądać od 24 kwietnia do 17 maja w godz. 9-20 w gmachu dawnej Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego przy Krakowskim Przedmieściu 26/28.

 

Darmowe oprowadzanie dla uczniów po wcześniejszym zgłoszeniu: tel. (22) 58 41 741; lub e-mail: soz-10(at)wars.auswaertiges-amt.de.