Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

Karty Ucznia dostarczone, można już odbierać

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: piątek, 7 lipca, 2017 - 08:43
zaktualizowany: piątek, 7 lipca, 2017 - 08:50
fot. ZTM
485 warszawskich szkół podstawowych i gimnazjów zebrało wnioski od swoich wychowanków w celu wyrobienia Kart Ucznia.

Do chwili obecnej zrealizowaliśmy ponad 116 tysięcy wniosków, dzięki którym od 1 września uczniowie będą mogli bezpłatnie podróżować komunikacją miejską. Karty zostały wydrukowane i dostarczone do szkół, dzięki czemu można je było odbierać jeszcze przed końcem roku szkolnego.

Obecnie do ZTM ciągle spływają dokumenty dzieci, których rodzice z różnych względów nie złożyli wniosków we wcześniejszym terminie oraz dzieci, które 1 września pójdą do pierwszej klasy szkoły podstawowej. Wszystkie wnioski, niezależnie od terminu ich złożenia, zostaną zrealizowane, dlatego też przypominamy o możliwości składania dokumentów nawet w wakacje.

ZTM dokłada starań, aby wpływające wnioski były szybko realizowane i dostarczane do szkoły w krótkim terminie. Przypominamy, że z bezpłatnych przejazdów uczniowie będą mogli skorzystać dopiero od 1 września 2017 roku. Uprawnienia są ważne przez cały rok szkolny, w 1 i 2 strefie biletowej. Na podstawie Karty Ucznia, dzieci mogą korzystać także z przejazdu środkami transportu w ramach oferty „Wspólny bilet”, m.in. pociągami Kolei Mazowieckich czy WKD.

I na koniec ważna uwaga! Nie należy kodować innych biletów komunikacji miejskiej na karty będące nośnikiem uprawnień takich jak Karta Ucznia.

Źródło informacji: 
Autor treści: