Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

Wolne terminy na bezpłatny spektakl edukacyjny „Kulek” w Teatrze Kamienica

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: wtorek, 19 września, 2017 - 09:59
zaktualizowany: czwartek, 21 września, 2017 - 13:15
Tramwaje Warszawskie Sp. z o.o. przy współpracy z Teatrem Kamienica przygotowały specjalny spektakl edukacyjny „Kulek” dla uczniów szkół podstawowych o bezpieczeństwie w ruchu tramwajowym
Tramwaje Warszawskie Sp. z o.o. przy współpracy z Teatrem Kamienica przygotowały specjalny spektakl edukacyjny „Kulek” dla uczniów szkół podstawowych o bezpieczeństwie w ruchu tramwajowym.

Drodzy Państwo,

mamy 4 wolne terminy (każdy to 300 miejsc) na bezpłatny spektakl KULEK.

Spektakl jest  wystawiany bezpłatnie na deskach Teatru Kamienica, Al. Solidarności 93 w Warszawie w następujących terminach:

 

środę 20 września 2017 o godz. 13.00

czwartek 21 września 2017 o godz. 13.00

piątek 22 września 2017 o godz. 9.00 i 13.00

 

Spektakl nie jest dostępny w ofercie komercyjnej teatru.

W celu dokonania zapisu klasy na spektakl należy wysłać e-mail na adres: brb@tw.waw.pl

Tytuł e-maila:  „Zapisy na spektakl KULEK”

W treści e-maila należy podać następujące dane:

        Nazwa i numer szkoły;

        Numer klasy;

        Liczba uczniów;

        Liczba opiekunów;

        Imię, nazwisko, tel. kom., adres e-mail do wychowawcy klasy.

 

Tramwaje Warszawskie Sp. z o.o. przy współpracy z Teatrem Kamienica przygotowały specjalny spektakl edukacyjny „Kulek” dla uczniów szkół podstawowych o bezpieczeństwie w ruchu tramwajowym.
W czasie spektaklu uczymy dzieci jak powinny zachowywać się jadąc tramwajem, jak reagować na sytuacjach zagrożenia życia tak, żeby zawsze bezpiecznie dotrzeć do celu.

 

Krótko o spektaklu:

Kacper, uczeń piątej klasy, od niedawna ma nowego przyjaciela. Przyjaciel Kacpra właściwie nie różni się od innych przyjaciół, można z nim porozmawiać, pobawić się, zagrać w jakąś grę. Jest tylko jeden, mały szczegół… Kulek nie jest człowiekiem…, ale myśli, rozmawia i słucha jak człowiek. Mieści się w szkolnym plecaku Kacpra i jest średniej wielkości kulą, i tak naprawdę Kulek sam jeszcze nie wie kim jest i co potrafi. Kto to jest? To sztuczna inteligencja stworzona przez Tatę Kacpra. Prototyp w fazie testów. Udanych co prawda, ale według Taty Kacpra Kulek nie jest jeszcze gotowy wykonywać roli, do której został wymyślony – roli opiekuna i przyjaciela dzieci.

Kacper bardzo lubi Kulka i na odwrót, Kulek też bardzo lubi Kacpra. I być może dlatego Kacper uległ namowom Kulka i mimo zakazu Taty przyniósł Kulka do szkoły.

Kacper nie zrobił tego po to, by się nim pochwalić. Chciał jedynie pokazać Kulkowi jak wygląda świat poza laboratorium Taty Kacpra. I wszystko byłoby dobrze gdyby nie Zosia. Kiedy usłyszała, że w plecaku Kacpra coś mówi ludzkim głosem, zapragnęła zobaczyć, co gada w plecaku Kacpra. Kulek poznał Zosię i kolegę Kacpra, Olka. I być może wszyscy wróciliby grzecznie do domu, gdyby Kulka nie dostrzegł jeszcze pewien Typek. Kulek bardzo się mu spodobał i nie byłoby w tym nic złego, gdyby Typek poprzestał na podziwianiu genialnego wynalazku Taty Kacpra. Jednak Typek postanowił zostać właścicielem Kulka. Jakie z tego wynikły perypetie dla bohaterów tej historii można zobaczyć w spektaklu „Kulek” w Teatrze Kamienica…

Link do teledysku:  https://www.youtube.com/watch?v=i7luWKrtsNg

Serdecznie zapraszamy !

Źródło informacji: