Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

Konkurs dla nauczycieli szkół ponadpodstawowych „Temat: Europa”

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: środa, 20 września, 2017 - 16:05
zaktualizowany: czwartek, 26 października, 2017 - 11:31
Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce zaprasza nauczycieli do udziału w konkursie na opracowanie scenariuszy lekcji poświęconych zagadnieniom, którymi zajmuje się Unia Europejska

Drodzy nauczyciele!

 

Zapraszamy Was serdecznie do udziału w konkursie „TEMAT: EUROPA”. Celem konkursu jest opracowanie scenariuszy lekcji poświęconych zagadnieniom, którymi zajmuje się Unia Europejska. Staną się one użytecznym narzędziem pracy i inspiracją dla nauczycieli. Pomogą w przygotowaniu własnych, nowych form prowadzenia lekcji i zwiększeniu świadomości uczniów o tym, że Unia Europejska, obok instytucji i traktatów, to również sztuka, kultura, historia, nauka i rozwój, i przede wszystkim ludzie, którzy ją tworzą.

 

Edukacja młodzieży na temat Unii Europejskiej oraz zaangażowanie uczniów w działania prowadzone w ramach Unii to wielkie wyzwanie - wierzymy jednak, że warto je podjąć!

Konkurs adresowany jest do nauczycieli wszystkich przedmiotów, a także pracowników bibliotek w szkołach ponadpodstawowych.

 

 

Konkurs jest organizowany przez Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce z okazji 60. rocznicy podpisania Traktatów Rzymskich, które stanowią podwaliny integracji współczesnej Europy.

Scenariusz lekcji można przesłać od 1 października do 15 listopada 2017 roku do godz. 23:59,
na adres mailowy konkurs@lekcjaeuropejska.pl

Szczegółowe informacje na temat konkursu znajdują się na stronie www.lekcjaeuropejska.pl.

Źródło informacji: