Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

Otwarte spotkanie "Z ziemi obcej do Polski - powrót, czy kolejna migracja?"

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: wtorek, 14 listopada, 2017 - 09:29
zaktualizowany: poniedziałek, 27 listopada, 2017 - 14:52
FRS zaprasza na kolejne z spotkanie z cyklu „Rozmowy o różnorodności” z okazji 10-lecia Fundacji na rzecz Różnorodności Społecznej (FRS)! Tym razem porozmawiamy o doświadczeniach i sytuacji osób, które powracają do Polski z migracji.
Czy powrót do Polski po dłuższym pobycie za granicą to powrót „do domu”, czy może spotkanie z nową rzeczywistością, którą trzeba poznać i oswoić? Z jakimi wyzwaniami mierzą się osoby powracające z emigracji – dorosłe oraz dzieci? Co daje doświadczenie migracji i powrotu? Jak doświadczenie migracji zmienia perspektywę i jak wpływa na sposób funkcjonowania (ponownie) w Polsce?
Swoją wiedzą i doświadczeniami podzielą się zaproszone gościnie, będzie także przestrzeń do wspólnej dyskusji.

Otwarte spotkanie pt. "Z ziemi obcej do Polski - powrót, czy kolejna migracja?" odbędzie się 21 listopada 2017 r. (wtorek) w godz, 18:00 - 20:00 w Państwomiasto (Warszawa, ul. Andersa 29, sala na I piętrze).


Podczas spotkania porozmawiamy o doświadczeniach i sytuacji osób, które powracają do Polski z migracji, w tym o doświadczeniach dzieci i rodziców, związanych z rozpoczęciem / kontynuacją nauki w systemie edukacji w Polsce. Zastanowimy się m.in.:

 

- Czy powrót do Polski po dłuższym pobycie za granicą to powrót „do domu”, czy może spotkanie z nową rzeczywistością, którą trzeba poznać i oswoić ?
- Z jakimi wyzwaniami mierzą się osoby powracające z emigracji – dorosłe oraz dzieci?
- Co daje doświadczenie migracji i powrotu?
- Jak doświadczenie migracji zmienia perspektywę i jak wpływa na sposób funkcjonowania (ponownie) w Polsce?

 

Swoją wiedzą i doświadczeniami podzielą się bardzo ciekawe gościnie z Warszawy, Lublina i Krakowa (a poniekąd także z USA i Tajwanu - szczegółowa informacja poniżej), będzie także przestrzeń do wspólnej dyskusji.
Link do wydarzenia na FB: https://www.facebook.com/events/442617876135139/?active_tab=about


Link do informacji na stronie internetowej FRS: http://ffrs.org.pl/21-11-2017-powrotowy/
Wstęp wolny.

Zapraszamy! 
 
Więcej infromacji na stronie internetowej: http://ffrs.org.pl/21-11-2017-powrotowy/

Wydarzenie odbywa się pod patronatem British Council Polska (www.britishcouncil.pl) oraz Przedstawicielstwa Komisja Europejska w Polsce w Polsce. Spotkanie jest możliwe dzięki wsparciu finansowemu Allianz Kulturstiftung.

Źródło informacji: