Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

Adam Sztaba i Sinfonia Varsovia - o melodii, rytmie i muzyce

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: wtorek, 28 listopada, 2017 - 14:06
zaktualizowany: wtorek, 28 listopada, 2017 - 14:14
Program filharmonia / ostrożnie, wciąga!!! kierowany jest do maturzystów, ponieważ w naszym rozumieniu to ostatni moment by raz jeszcze spróbować zachęcić ich do skorzystania z oferty filharmonii.

6 grudnia 2017 w Studio Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego odbędzie się nadzwyczajny koncert z udziałem Adama Sztaby i orkiestry Sinfonia Varsovia.

Tym razem Adam Sztaba wystąpi w potrójnej roli: kompozytora, dyrygenta i narratora. Opowie o roli rytmu, melodii, harmonii i innych elementach utworu muzycznego. Za przykład posłuży mu "Riffenuto" - jego najnowsze dzieło na orkiestrę symfoniczną oraz "Polonez" Wojciecha Kilara.

Z poufnych źródeł wiemy, że w scenariuszu znajdą się cytaty z innych popularnych utworów, a może nawet aranżacja kultowego sygnału telefonicznego, który dawniej przerywał ciszę w salach koncertowych.

W dzień mikołajkowy nie możemy odmówić sobie niespodzianek, możecie przynieść selfie stick, zabrać swoich przyjaciół i dobry humor.

Koncert będzie rejestrowany telewizyjnie i wykorzystany w naszej aplikacji mobilnej www.orkiestrownik.pl  Strój mikołajkowy mile widziany.


Koncert zaczyna się o g. 18.00 i potrwa około godziny i 15 minut.

Idea koncertu nawiązuje do programu prowadzonego przez Instytut Muzyki i Tańca -   filharmonia / ostrożnie, wciąga!!!

http://www.filharmonia-wciaga.pl/pl/o-programie/idea-i-elementy-programu


Idea Programu zrodziła się w 2012 roku. Opiera się na obserwacjach sal koncertowych filharmonii w Polsce, z których wynika, że pośród osób korzystających z oferty filharmonii przeważającą większość stanowią osoby w wieku powyżej 30 roku życia oraz uczniowie szkół muzycznych, bądź młodzież mająca ze szkołami muzycznymi jakieś doświadczenia. Niezwykle rzadko w salach koncertowych można spotkać nastolatków na co dzień niezwiązanych z muzyką klasyczną. Równie rzadko filharmonie prowadzą działania animacyjne i edukacyjne kierowane właśnie do nastoletniej młodzieży.

Te obserwacje oraz gruntowna analiza ofert edukacyjnych filharmonii dały przyczynek do rozpoczęcia działań w celu stworzenia programu edukacyjno-animacyjnego wypełniającego naturalnie powstałą lukę w działaniach filharmonii. Lukę między ofertą kierowaną do przedszkoli i szkół podstawowych, a pakietem zniżek abonamentowych dla stałych odbiorów.

Program filharmonia / ostrożnie, wciąga!!! kierowany jest do maturzystów, ponieważ w naszym rozumieniu to ostatni moment by raz jeszcze spróbować zachęcić ich do skorzystania z oferty filharmonii. To ostatni moment by wypracować pewien stan świadomości. By w sytuacji, gdy już bez szkolnej kurateli będą poszukiwać czegoś dla siebie w ofercie kulturalnej miasta, opierając się na uzyskanym przy pomocy Programu doświadczeniu, zwrócili również uwagę na filharmonię i dokonali świadomego wyboru.

Źródło informacji: 

Pliki do pobrania: 

ZałącznikWielkość
Plik Adam Sztaba i Sinfonia Varsovia. Zaproszenie206.38 KB