Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

Warszawska Liga Debatancka – sezon 2017/2018

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: wtorek, 28 listopada, 2017 - 15:56
zaktualizowany: wtorek, 28 listopada, 2017 - 16:40
Ruszyła Warszawska Liga Debatancka. W wydarzeniu współorganizowanym przez nauczycieli przy Warszawskim Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń oraz Fundację Nowy Głos uczestniczy po 21 szkół na obu poziomach rozgrywek: dla szkół średnich i gimnazjów/szkół podstawowych.

 

Raz na miesiąc szkoły te spotykają się, by debatować nad tezami dotyczącymi ważnych problemów społecznych i lokalnych, zastanawiając się nad przeszłością i konsekwencjami wprowadzenia pewnych rozwiązań na przyszłość. Mając podaną tezę, aż do debaty nie wiedzą, czy będą musieli jej bronić, czy stanąć po przeciwnej stronie - muszą więc jak najdokładniej rozeznać się w temacie i przygotować się do argumentacji po obu stronach. 

Szkoły średnie debatowały już nad tezami związanymi z rozwojem Internetu oraz rozwiązaniami prawnymi stosowanymi w innych krajach i ich zastosowaniem w Polsce (przykładowo: parytetu płci w zarządzaniu firmą wg wzorca z Islandii). Czekają je jeszcze debaty m.in. na tematy dotyczące Warszawy oraz nad tezami abstrakcyjnymi. 

Finały rozgrywek międzyszkolnych planowane są na wiosnę 2018. Obrońcami tytułu mistrza Warszawy są I Społeczne Liceum Ogólnokształcące (oddział z maturą międzynarodową) oraz Oddziały Gimnazjalne w XIV LO im. Stanisława Staszica. 

Bieżące informacje o wynikach i wydarzeniach można znaleźć na stronie internetowej  www.facebook.com/ligadebatancka"

 

Bartek Tarnowski
Fundacja Nowy Głos