Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

Polacy w Chicago – projekt historii mówionej dla młodzieży

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: środa, 4 kwietnia, 2018 - 10:23
zaktualizowany: środa, 4 kwietnia, 2018 - 10:24
Muzeum Historii Polski zaprasza uczniów urodzonych w latach 2001-2004 do udziału w projekcie historii mówionej. Jego ideą jest spotkanie młodzieży polskiej i amerykańskiej.

Muzeum Historii Polski we współpracy z Muzeum Historii Chicago, Muzeum Polskim w Ameryce oraz Uniwersytetem Loyola organizuje projekt tematycznie związany z chicagowską Polonią. Główne wątki związane są z pokazaniem ponad 150-letniego doświadczenia wielu pokoleń polskich emigrantów mieszkających w Chicago.

W ramach projektu odbędą się: międzynarodowa konferencja naukowa (14-15 czerwca 2018 r. w Warszawie), projekty dla młodzieży i dorosłych, a podsumowaniem działań będzie wystawa, która pokazana zostanie w przestrzeni wystaw czasowych w Muzeum Historii Chicago, a następnie w Warszawie.

Integralnym elementem całości jest projekt historii mówionej. Jego ideą jest spotkanie młodzieży polskiej i amerykańskiej i wspólna praca nad nagraniem relacji świadków historii Polaków mieszkających obecnie w Chicago, członków ich rodzin mieszkających w Polsce oraz innych osób, które zetknęły się z problemem emigracji do Chicago. Efekty pracy będą zaprezentowane na wystawie.

Więcej http://muzhp.pl/pl/c/1996/polacy-w-chicago-projekt-historii-mowionej-dla...

Źródło informacji: