Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

Finał akcji „Warszawscy uczniowie dla Krasnogoriwki”

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: poniedziałek, 21 maja, 2018 - 09:37
zaktualizowany: poniedziałek, 21 maja, 2018 - 09:57
Przez 2 tygodnie kwietnia uczniowie warszawskich szkół zbierali fundusze na rzecz swoich rówieśników ze szkoły w Krasnogoriwce, w strefie działań wojennych w Donbasie.

Akcja prowadzona była przez Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej, we współpracy z Biurem Edukacji Urzędu m.st. Warszawy. W jej wyniku udało się zebrać kwotę w wysokości 21 663, 33 zł.

Zebrane środki po konsultacjach ze stroną ukraińską zostaną przeznaczone na zakup najpotrzebniejszych artykułów, takich jak apteczki, koce termiczne, śpiwory, termosy, latarki. Zakupów dokona przedstawiciel PCPM na Ukrainie, po czym przekaże bezpośrednio potrzebującym.

Akcja „Warszawscy uczniowie dla Krasnogoriwki” to nie tylko zbiórka pieniężna. Równie ważnym elementem był tu komponent edukacyjny. Warszawscy nauczyciele przeprowadzali lekcje poświęcone sytuacji na Ukrainie, korzystając ze scenariuszy, opracowanych przez doradców metodycznych m.st. Warszawy, specjalnie na potrzeby tego wydarzenia.  Jesteśmy przekonani, iż w przyszłości – jeśli zajdzie taka potrzeba – zarówno uczniowie warszawskich szkół, jak i dorośli mieszkańcy stolicy będą wykazywać się podobną solidarnością.                           

 

Autor treści: