Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

Życzenia Dyrektora Biura Edukacji z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2020/2021

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: wtorek, 1 września, 2020 - 10:59
zaktualizowany: środa, 9 września, 2020 - 08:32
fot. Obraz Holly Dornak z Pixabay

Szanowni Państwo!

Spotykamy się dziś w czasie szczególnym. Z jednej strony, jak zawsze 1. września, pełni chęci do działania po letnim odpoczynku, w słonecznych nastrojach, ale z drugiej - nie wolni od obaw i lęków, co przyniesie czas pandemii. Chcielibyśmy więc przede wszystkim życzyć Wam (i sobie) aby nadchodzący rok szkolny był w jak największym stopniu powrotem do normalności. By był łatwiejszy niż ten miniony. Byśmy nie chorowali, pamiętali o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa, ale też czerpali radość z samego faktu powrotu do szkoły.

Miasto Warszawa dokłada wszelkich starań, by Wam wszystkim ten powrót ułatwiać: wspieramy nauczycieli, dyrektorów, rodziców i uczniów każdego typu szkół. Zmieniamy warszawską edukację odpowiadając na wyzwania czasu. Możecie na nas liczyć.

Ten rok może być bardzo nieprzewidywalny. Nie mamy na to dużego wpływu. Tym niemniej wierzymy, że jako społeczność szkolna wspólnie stawimy mu czoła. Pogodzimy ostrożność z optymizmem, nowe wyzwania z doświadczeniem. Jeśli będzie to niezbędne, wrócimy do nauki zdalnej. Od marca do czerwca wiele się nauczyliśmy, także o sobie. Jesteśmy mądrzejsi, bardziej elastyczni. Pokazaliśmy, że damy radę, warszawskie szkoły zdały egzamin. Nawet mimo braku istotnej pomocy ze strony rządu.

Ale życzymy Wam także, byście szkołę na nowo odkryli. Po długiej przerwie, często trudnej nauce na odległość, pewnie zatęskniliście do osobistych kontaktów, lekcji w pracowniach, dyskusji na zajęciach. Może to dobry moment, by szkołę pokochać? Odnaleźć w nauce własne pasje? Rozwijać siebie? Czytać, poznawać, wymieniać myśli nie tylko dla ocen czy konieczności realizowania programu, ale dla własnej przyjemności? Wiem jak wielką wartością jest edukacja – ten skarb, którego człowiekowi nikt nie odbierze i na którym można budować swoje dobre życie. Wierzę, że doświadczycie tej prawdy w rozpoczynającym się roku szkolnym.

Niech wakacyjna energia zostanie z Wami jak najdłużej, a cień koronawirusa będzie jak najkrótszy! Uczniom samych szóstek, nauczycielom - satysfakcji z pracy, a wszystkim – uśmiechu I nadziei przez cały rok!

 Z poważaniem

 Joanna Gospodarczyk
Dyrektor Biura Edukacji

Pliki do pobrania: