Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

Konferencja dla nauczycieli "Pokazać-Przekazać"

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: środa, 21 sierpnia, 2013 - 15:33
zaktualizowany: poniedziałek, 26 sierpnia, 2013 - 14:26
Konferencja dla nauczycieli "Pokazać-Przekazać"
Konferencja Pokazać-Przekazać organizowana 23 i 24 sierpnia 2013 to jedno z najważniejszych wydarzeń przygotowywanych przez CNK z myślą o nauczycielach. Tegoroczna edycja jest częścią projektu pod nazwą „Opracowanie i pilotaż aktywnych metod pracy nauczyciela z uczniem opartych na metodzie badawczej”.

 Projekt realizowany pod hasłem „Przewrót kopernikański” finansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego i ma charakter pilotażowy. Jego celem jest wzmocnienie kompetencji nauczycieli w obszarze efektywnej pracy z uczniem w oparciu o elementy metody badawczej oraz metody IBSE.

Projekt trwa od lutego 2013 do czerwca 2015 roku i obejmuje pięć działań skierowanych do edukatorów z całej Polski:

Kopernik w terenie - 30 warsztatów wyjazdowych organizowanych na terenie całej Polski z zakresu stosowania metody badawczej i metody IBSE w nauczaniu

Nauczyciel odkrywcą - 80 warsztatów w 4 laboratoriach Centrum Nauki Kopernik (biologicznym, chemicznym, fizycznym oraz w pracowni robotycznej)

Przekazać–Pokazać – konferencje adresowane do nauczycieli, pracowników oświaty, przedstawicieli instytucji edukacji formalnej i nieformalnej

Kopernik w pudełku - opracowanie 3 zestawów edukacyjnych jako narzędzi wsparcia nauczycieli i zwiększania aktywności naukowej uczniów, w tym warsztaty z zestawami.

Nowa pracownia przyrody - opracowanie rekomendacji wyposażenia szkolnej pracowni przyrody przeznaczonych dla klas IV - VI szkoły podstawowej.

Źródło informacji: 

Pliki do pobrania: