Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

Bezpłatne szkolenia z zakresu samorządności uczniowskiej

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: poniedziałek, 9 września, 2013 - 11:38
zaktualizowany: wtorek, 10 września, 2013 - 11:57
Bezpłatne szkolenia z zakresu samorządności uczniowskiej
Szanowni Państwo, Fundacja Edukacja dla Demokracji zaprasza delegacje szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych (złożone z nauczyciela - opiekuna samorządu uczniowskiego i dwóch uczniów – aktywistów samorządu) do udziału w cyklach szkoleniowych (dla każdego z poziomów edukacji jest przeznaczony oddzielny cykl).

Na cykl szkoleniowy składają się dwa 3-dniowe warsztaty stacjonarne, 6-tygodniowe szkolenie e-learningowe dla opiekuna samorządu uczniowskiego oraz  indywidualna praca z trenerem-konsultantem. Program cyklu szkoleniowego obejmuje wszystkie najważniejsze aspekty funkcjonowania samorządu uczniowskiego tj. aspekty formalno-prawne, organizację i przeprowadzanie wyborów, planowanie pracy SU, realizację poszczególnych działań, motywowanie uczniów, szukanie sojuszników działań samorządu uczniowskiego, pracę metodą projektu i wiele innych zagadnień.

Bezpośrednio w ramach szkoleń zostanie wypracowany plan pracy SU na bieżący rok szkolny. Opiekun i samorząd będą wspierani przez trenerów i konsultantów w jego realizacji. Ponadto w ramach e-learningu i konsultacji wypracowany zostanie unikalny model pracy SU w danej szkole, który będzie można wykorzystywać w kolejnych latach działania samorządu. Model uwzględniać będzie specyfikę szkoły, zasoby, potrzeby, cele wychowawcze i otaczające środowisko. 

Więcej informacji, a także ankietę zgłoszeniową znajdziecie Państwo pod adresem:

http://uczniowski.edu.pl/nowosci/40-nowoci/248-nowe-pomysly-su 

Zgłoszenia  delegacji szkolnych należy przysłać do 20 września 2013

Udział w całym cyklu jest bezpłatny – organizator zapewnia nocleg, wyżywienie, materiały szkoleniowe podczas warsztatów oraz zwraca koszty podróży uczestników. Nauczyciele biorący udział w kursie otrzymają stosowne zaświadczenia.

Ilość miejsc ograniczona!

W razie pytań bądź wątpliwości prosimy o kontakt z koordynatorką Programu (Martyna Michalik, martyna.michalik@edudemo.org.pl, 601 458 653.

Cykle szkoleniowe są realizowane w ramach projektu „Budowanie potencjału i promocja samorządności uczniowskiej w Polsce” współfinansowanego przez Szwajcarię w ramach Szwajcarskiego Programu Współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.

Zastępca Dyrektora Biura Edukacji

Mirosław Sielatycki

Pliki do pobrania: