Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

Ponad 550 imprez na Festiwalu Nauki w Warszawie 20-29 września 2013 r.

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: środa, 18 września, 2013 - 11:31
zaktualizowany: poniedziałek, 30 września, 2013 - 10:00
XVII Festiwal Nauki w Warszawie
W programie znalazły się poza tym setki wykładów, ponad 150 warsztatów, 140 pokazów i 30 wycieczek. Zaplanowano też ponad 20 wystaw, kilkanaście konkursów i gier edukacyjnych, debaty, prezentacje, pikniki oraz lekcje festiwalowe.

Najmłodsi zainteresują się Festiwalem Nauki Młodego Człowieka

28 i 29 września na Wydziale Fizyki Politechniki Warszawskiej przygotowanych będzie kilkadziesiąt stoisk z ciekawymi pokazami i doświadczeniami.

XVII Festiwal Nauki - Warszawa 2013 odbywa się pod patronatem konferencji Rektorów Uczelni Warszawskich, prezesa i prezydium PAN oraz prezydent m.st. Warszawy. Hasło festiwalu brzmi "brak inwestycji w naukę to inwestycja w ignorancję".

Wstęp na wszystkie imprezy XVII Festiwal Nauki jest wolny, ale w niektórych może brać udział ograniczona liczba widzów, więc konieczne są wcześniejsze zapisy.

"Nauka poznaje człowieka i otaczającą go rzeczywistość zgodnie z wypracowanymi przez siebie metodami - informują organizatorzy festiwalu w swoim manifeście. - Chociaż nie odpowiada na wszystkie pytania, jakie myślący człowiek może sobie zadać, jest najbardziej uniwersalnym osiągnięciem ludzkości. Wykorzystywanie jej wyników zmienia życie każdego z nas i oblicze naszej planety. Dlatego uważamy, że wyniki badań naukowych, stosowane w nauce metody, ich możliwości i ograniczenia powinny być bardziej zrozumiałe dla wszystkich. Chcemy w przystępny sposób ukazać przydatność wiedzy oraz korzyści, jakie możemy uzyskać dzięki właściwemu jej rozwojowi. Będziemy także dyskutować o zagrożeniach, jakie niesie wiedza naukowa i o odpowiedzialności za wykorzystanie odkryć naukowych."

Program festiwalu dostępny jest na stronie http://festiwalnauki.edu.pl/program-browser

PAP - Nauka w Polsce