Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

Warszawa samorządem na 6-tkę!

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: piątek, 30 maja, 2014 - 08:51
zaktualizowany: czwartek, 12 czerwca, 2014 - 14:15
fot. R. Motyl
W III edycji konkursu Ministra Edukacji Narodowej „Mam 6 lat” Warszawa, już po raz trzeci, otrzymała nagrodę „Samorząd na 6-tkę” w kategorii „miasto wojewódzkie”. Oznacza to, że stołeczne szkoły są przygotowane na edukację sześciolatków, nie tylko pod kątem infrastruktury, ale także pod nauczania.

Co roku Ministerstwo  Edukacji  Narodowej,  na  podstawie  danych z  Systemu Informacji  Oświatowej, wyróżnia tym tytułem samorządy, w których do klas pierwszych szkół podstawowych zapisanych zostało najwięcej sześciolatków.

- Już na rok przed wprowadzeniem reformy obniżenia wieku szkolnego, w Warszawie wprowadzono standard organizacyjny oddziału dla sześciolatków, który określał warunków opieki i edukacji w oddziałach dla tej grupy wiekowej zorganizowanych w szkołach podstawowych – mówi Joanna Gospodarczyk, dyrektor miejskiego Biura Edukacji - Szkoły, które organizowały oddziały przedszkolne, a potem klasy I dla sześciolatków musiały dostosować warunki do obowiązującego standardu. W stolicy, co roku ponad 1/3 rodziców decydowała się na posłanie dziecka sześcioletniego do I klasy.

Więcej informacji: http://www.men.gov.pl/index.php/aktualnosci/wizyty-krajowe-i-zagraniczne-ministra/1114-gala-finalowa-konkursu-mam-6-lat

Źródło informacji: