Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

"Szkoła Dialogu" - warsztaty dla szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: poniedziałek, 25 sierpnia, 2014 - 15:21
zaktualizowany: poniedziałek, 25 sierpnia, 2014 - 15:21
Fundacja Forum Dialogu rozpoczyna nabór do jesiennej edycji programu edukacyjnego „Szkoła Dialogu” w 2014 r.

Zapraszamy szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne z Warszawy do nadsyłania zgłoszeń do udziału w warsztatach. Spośród nadesłanych aplikacji zostaną wybrane szkoły do uczestnictwa w projekcie. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Program Szkoła Dialogu otrzymał honorowy patronat Ministra Edukacji Narodowej.

 
Warsztaty odbyły się dotychczas z ogromnym sukcesem w ponad 200 szkołach w około 120 miejscowościach całej Polski.
 
Szkoła Dialogu to program realizowany od 2008 roku, a jego celem jest poszerzanie wiedzy uczniów na temat wielowiekowej obecności Żydów w Polsce oraz ich wkładu w rozwój społeczny, kulturalny i gospodarczy naszego kraju poprzez samodzielne odkrywanie i upamiętnianie historii przedwojennej społeczności żydowskiej we własnej miejscowości. Oparty jest on na przekonaniu, że wiedza, zrozumienie i dialog to klucz do przełamywania barier.
 
Szkoły, które wezmą udział w warsztatach i zrealizują związany z nimi projekt otrzymają tytuł SZKOŁY DIALOGU. Program składa się z czterech warsztatów, prowadzonych dla uczniów przez doświadczonych trenerów Forum Dialogu (dwie wycieczki i dwa spotkania w szkole). Ich rezultatem ma być samodzielna praca młodzieży – działanie na rzecz upamiętnienia społeczności żydowskiej w Warszawie - która bierze później udział w ogólnopolskim konkursie. Najlepsze zrealizowane w danym roku kalendarzowym projekty wyróżniane są cennymi nagrodami dla uczniów, szkół i nauczycieli-opiekunów, wręczanymi podczas dorocznej Gali Szkoły Dialogu.
 
Więcej szczegółów znajdą Państwo na stronie internetowej:http://www.dialog.org.pl/szkola_dialogu_warszawa.html
 
W celu zgłoszenia Państwa szkoły do udziału w programie prosimy o uzupełnienie i przesłanie formularza, który znajdą Państwo na stronie: http://dialog.org.pl/?artid=94
 
W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z koordynatorką projektu, Aleksandrą Tomaszewską, tel. 22 551 50 25, ola.tomaszewska@dialog.org.pl
 
Projekt współfinansuje m. st. Warszawa.
 
Aleksandra Tomaszewska
 
Koordynator programu Szkoła Dialogu

 

 

Źródło informacji: