Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

„Wychowanie w szkole w poszanowaniu praw człowieka i zasady równego traktowania" - Poradnik dla nauczycieli

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: wtorek, 1 września, 2015 - 15:00
zaktualizowany: wtorek, 1 września, 2015 - 15:01
Materiały wypracowane w projekcie realizowanym przez Biuro Edukacji we współpracy z miastem Cardiff oraz warszawskimi szkołami w latach 2013-2015.

 

Szanowni Państwo,

przekazujemy Państwu rezultaty projektu „Wychowanie w szkole w poszanowaniu praw człowieka i zasady równego traktowania” realizowanego przez Biuro Edukacji we współpracy z miastem Cardiff oraz warszawskimi szkołami w latach 2013-2015.

Opracowany w ramach projektu poradnik Metody i narzędzia aktywizacji młodzieży na przykładzie organizacji kampanii społecznej w ramach projektu Wychowanie w szkole w poszanowaniu praw człowieka i zasady równego traktowania". Poradnik dla nauczycieli gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych zawiera gotowe scenariusze zajęć do wykorzystania podczas pracy z młodzieżą. Scenariusze mają na celu przedstawienie definicji i założeń kampanii społecznej oraz metod i narzędzi jej organizacji w szkole. W publikacji znajdują się również wskazówki, w jaki sposób koordynować pracę  grupy młodzieży pracującej nad własnym przedsięwzięciem. Druga część poradnika prezentuje sposób przeprowadzania warsztatów dla młodzieży przy wykorzystaniu metody kreatywnego pisania tekstów, tzw. metodę Loesje. Metoda ta stymuluje twórcze i krytyczne myślenie, rozwija umiejętność pracy w grupie, uczy dyskusji na tematy interesujące daną grupę w sposób angażujący uczestników na każdym etapie pracy. W poradniku przedstawiono również przykłady dobrych praktyk, w których nauczyciele ze szkół partnerskich z Warszawy i Cardiff opisują pracę młodzieży przy organizacji kampanii społecznych związanych z tematyką projektu.

Szczegółowe informacje na temat projektu znajdziecie Państwo również na naszej stronie w zakładce Projekty europejskie, Współpraca międzynarodowa: http://edukacja.warszawa.pl/europa/wspolpraca-miedzynarodowa/4513-wychowanie-w-szkole-w-poszanowaniu-praw-czlowieka-i-zasady

 

Zachęcamy do lektury

 

Mirosław Sielatycki

Zastępca Dyrektora Biura Edukacji

Urzędu m.st. Warszawy

Pliki do pobrania: