Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

Zaproszenie na lekcje w Europejskim Tramwaju Promocyjnym

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: środa, 9 września, 2015 - 15:44
zaktualizowany: środa, 9 września, 2015 - 16:04
Zaproszenie na lekcje w Europejskim Tramwaju Promocyjnym
Zajęcia dla gimnazjalistów o Unii Europejskiej

W poniedziałek 5 października, na warszawskie tory wyruszy Europejski Tramwaj Promocyjny, w którym uczniowie warszawskich szkół gimnazjalnych wezmą udział w lekcjach europejskich prowadzonych przez pracowników Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct – Warszawa. Podczas trwających ok. 60 minut zajęć pracownicy Punktu przedstawią informacje na temat struktur oraz funkcjonowania Unii Europejskiej, a także wytłumaczą czym są, skąd pochodzą i jak wykorzystywane są fundusze europejskie. Uczniowie biorący udział w zajęciach otrzymają informację o europejskich  inicjatywach i programach młodzieżowych, jak również o działaniach podejmowanych w ramach Europejskiego Roku na rzecz Rozwoju.

Tegoroczna trasa Tramwaju przebiegać będzie obok kluczowych stołecznych inwestycji, zrealizowanych przy udziale wspólnotowych środków. Uczestnicy przejazdu zobaczą jak wiele widzialnych w przestrzeni miasta miejsc, z których korzystają na co dzień, powstało dzięki wsparciu Unii Europejskiej. Podczas przejazdu, z okien tramwaju widać będzie m.in. stacje drugiej linii metra, Warszawski Ogród Zoologiczny, Teatr Powszechny, a także Centrum Przedsiębiorczości Smolna. O historii i realizacji tych inwestycji, jak również o przyszłych planach opowiedzą prelegenci.

Zajęcia są całkowicie nieodpłatne. Liczba uczestników jednego kursu nie może przekroczyć 26 osób (razem z nauczycielem). W programie każdej lekcji przewidziane są mini konkursy
z nagrodami.

Kursy odbędą się w dniach: 5, 6, 7, 8 i 15 października 2015 roku w godzinach: 9:00 – 10:00, 10:15 – 11:15 i 11:30 – 12:30. W przypadku dużego zainteresowania , uruchomione zostaną dodatkowe przejazdy w dniach 12 i 13 października w godzinach 9:00 – 10:00 oraz 10:15 – 11:15.

Zbiórka, początek oraz koniec kursu będą miały miejsce na pętli tramwajowej przy ul. Zielenieckiej naprzeciwko Teatru Powszechnego.

 

Zgłoszenia prosimy wysyłać za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres europedirect-warszawa@um.warszawa.pl. W razie pytań prosimy o kontakt pod nr telefonu (022) 443 03 69 lub (022) 443 02 26. O udziale decydować będzie kolejność zgłoszeń. Wzór zgłoszenia w załączeniu. Więcej informacji na stronie Punktu:

 http://europedirect.um.warszawa.pl/aktualnosci/zapraszamy-na-lekcje-w-europejskim-tramwaju-promocyjnym-0

Tramwaj Promocyjny jest wspólnym projektem m.st. Warszawy i Tramwajów Warszawskich.  To wyremontowany i przystosowany do roli mobilnego centrum informacyjno-edukacyjnego wagon tramwajowy typu 105N. Wagon jest klimatyzowany, posiada system nagłośnienia oraz dwa ekrany LCD, które umożliwiają wzbogacenie programu zajęć o emisję prezentacji. Dodatkową atrakcją dla podróżujących jest stylizowane  na zabytkowe wnętrze - eleganckie drewniane wykończenia, rolety w oknach oraz pianino. Tramwaj ten w letnie weekendy wozi po Warszawie turystów (linia T) a podczas corocznej Nocy Muzeów pomaga odwiedzającym dotrzeć z jednego muzeum do drugiego.

Pliki do pobrania: 

ZałącznikWielkość
PDF icon Zgłoszenie - wzór82.26 KB