Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

Targi edukacyjne dla szkół prezentujące narzędzia i działania wspierające integrację i wielokulturowość w szkole

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: piątek, 13 listopada, 2015 - 08:19
zaktualizowany: piątek, 13 listopada, 2015 - 08:33
Targi edukacyjne dla szkół prezentujące narzędzia i działania wspierające integrację i wielokulturowość w szkole
Fundacja na rzecz Różnorodności Społecznej (FRS) zaprasza bezpłatne targi edukacyjne prezentujące narzędzia i działania wspierające integrację i wielokulturowość w szkole.

Termin: 19 listopada 2015 r. (czwartek) godz. 12:30 – 15:30

Miejsce: Centrum Wielokulturowe w Warszawie. ul. Jagiellońska 54 (wejście od strony Pl. Hallera)

Termin przyjmowania zgłoszeń: 17 listopada 2015 r. (wtorek)

Dodatkowych informacji udziela oraz zgłoszenia przyjmuje Anna Górska: agorska@ffrs.org.pl, +48 (0) 796 378 925.

Targi obejmować będą:

- Prezentacje metod rozwiązywania konfliktów rówieśniczych i wspierania integracji w szkołach przyjmujących uczniów i uczennice z doświadczeniem migracji.

- Konsultacje indywidualne i doradztwo m.in. w zakresie oceniania i klasyfikowania uczniów i uczennic migranckich, reagowania w sytuacjach konfliktów i przemocy rówieśniczej w szkole oraz prowadzenia działań na rzecz integracji społeczności szkolnej.

Przez cały czas trwania wydarzenia będą też otwarte stoiska organizacji pozarządowych z materiałami edukacyjnymi, publikacjami oraz z ofertą wsparcia dla szkół (np. warsztatów, szkoleń, konsultacji, zatrudniania asystentów i asystentek międzykulturowych).

Pełny program targów jest dostępny w załączniku.

Targi organizujemy w momencie, w którym w związku z informacjami o przyjęciu przez Polskę grupy uchodźców i uchodźczyń z Syrii, w społeczeństwie nasilają się nastroje i postawy ksenofobiczne, islamofobiczne i rasistowskie, w tym mowa nienawiści wobec migrantek i migrantów, która dotyka również dzieci. Zdajemy sobie sprawę, że w obecnej sytuacji szkoły potrzebują szczególnego wsparcia w prowadzeniu działań na rzecz równego traktowania i integracji oraz w kształtowaniu postaw otwartych, opartych na poszanowaniu różnorodności. Targi są odpowiedzią środowiska organizacji pozarządowych na te potrzeby. W Warszawie od wielu lat działają organizacje specjalizujące w edukacji międzykulturowej oraz wspieraniu szkół, które przyjmują dzieci migranckie lub przygotowują się na ich przyjęcie. Zachęcamy do skorzystania z wypracowanych przez nie publikacji, materiałów edukacyjnych, programów warsztatowych i szkoleniowych. Mamy nadzieję, że targi będą także okazją do nawiązania współpracy z wybranymi organizacjami oraz wymiany doświadczeń z innymi szkołami. 

Źródło informacji: 

Pliki do pobrania: 

ZałącznikWielkość
PDF icon Zaproszenie701.27 KB
PDF icon Program367.42 KB