Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

Europejski Wykład Otwarty. Program eTwinning – kreatywne nauczanie

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: wtorek, 7 marca, 2017 - 15:43
zaktualizowany: wtorek, 7 marca, 2017 - 15:48

 

22 marca 2017 r. godz. 16:00

Centrum Przedsiębiorczości Smolna, ul. Smolna 4 /Kruczkowskiego 5 

Punkt  Informacji Europejskiej  Europe Direct – Warszawa, prowadzony przez Biuro Funduszy Europejskich i Polityki Rozwoju Urzędu m.st. Warszawy, zaprasza na Europejski Wykład Otwarty pn. Program eTwinning – kreatywne nauczanie, który odbędzie się w środę 22 marca br. o godz. 16:00 w sali konferencyjnej Centrum Przedsiębiorczości Smolna. Spotkanie poprowadzi Pani Gracjana Więckowska, reprezentująca Krajowe Biuro Programu eTwinning.

Szkolenie przewiduje przedstawienie informacji o programie eTwinning: kto może realizować projekty eTwinning, zalety i korzyści, możliwości doskonalenia zawodowego nauczycieli. Przedstawione zostaną przykłady ciekawych projektów eTwinning.

W części praktycznej pokazany zostanie proces rejestracji w programie i internetowe narzędzia eTwinning: eTwinning Live, TwinSpace, które są bezpłatnie udostępniane nauczycielom po zarejestrowaniu się w programie.

eTwinning Live to platforma, która umożliwia kontakty z innymi nauczycielami z całej Europy, dyskusje tematyczne i szkolenia, a także daje możliwość znalezienia szkoły partnerskiej do realizacji wspólnego projektu edukacyjnego eTwinning lub Erasmus+.

TwinSpace to przestrzeń przeznaczona do realizacji projektów eTwinning. Każdy projekt otrzymuje własną TwinSpace, na której mogą kontaktować się nauczyciele, uczniowie ze szkół partnerskich oraz zaproszeni goście. Dostępne są: fora, czat, wideokonferencje, galerie zdjęć, miejsce do zamieszczania plików w różnych formatach i filmów.

Podczas spotkania omówiony zostanie również program „eTwinning krajowy”, w ramach którego polscy nauczyciele zakładają i realizują projekty z innymi szkołami w Polsce. Jest to szansa dla nauczycieli, którzy chcą poznać internetowe narzędzia eTwinning w komfortowej dla siebie sytuacji.

W trakcie wykładu zostaną omówione przykłady projektów realizowanych w gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych.

Na zakończenie szkolenia przewidziano dyskusję – sesję pytań i odpowiedzi.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc udział w spotkaniu wymaga wcześniejszej
rejestracji pod adresem:
  wyklady_europejskie@um.warszawa.pl

 

Czas trwania wydarzenia: 
Od 2017-03-22 08:45 do 2017-03-23 15:45

Pliki do pobrania: 

ZałącznikWielkość
PDF icon Zaproszenie303.51 KB