Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

Bezpłatne kursy doskonalące dla nauczycieli w Szkole Edukacji

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: wtorek, 17 września, 2019 - 10:44
zaktualizowany: wtorek, 17 września, 2019 - 10:59
Bezpłatne kursy doskonalące dla nauczycieli w Szkole Edukacji
Tylko w tym roku nauczyciele historii i biologii mogą bezpłatnie wziąć udział w pilotażowych kursach doskonalenia zawodowego realizowanych przez Szkołę Edukacji. Trwają zapisy, a liczba miejsc jest ograniczona.

W roku 2019/2020 Szkoła Edukacji PAFW i UW będzie prowadzić roczne kursy doskonalące z zakresu dydaktyki dwóch nowych przedmiotów: biologii z przyrodą oraz historii i WOS. Pierwsza edycja szkoleń jest bezpłatna, liczba miejsc jest jednak ograniczona, a o udziale w warsztatach decyduje m.in. kolejność zgłoszeń.

100 pomysłów na lekcje historii

Nauczycieli historii i wiedzy o społeczeństwie Szkołą Edukacji zaprasza na kurs z cyklu “100 pomysłów na…”. Jest to trwający od października do kwietnia cykl warsztatów, stanowiący zintegrowaną dydaktykę obu tych przedmiotów. Uczestnicy zapoznają się z zagadnieniami takimi jak  programowanie i planowanie nauczania, metody i techniki uczenia się i nauczania, kluczowe tematy i kompetencje edukacji historycznej i obywatelskiej czy ocenianie i monitorowanie postępów w uczeniu się.  Kurs będzie się odbywać w wybrane wtorki w godz. 16:30 – 19:30. Szczegółowe informacje o zapisach można znaleźć TUTAJ.

Praktyczna lekcja biologii

Pilotażowy kurs dla biologów i przyrodników – również bezpłatny – będzie miał nieco inną formułę. Nauczyciele mają możliwość dołączenia do studentów ścieżki biologicznej Szkoły Edukacji w ramach warsztatów dydaktycznych prowadzonych przez wykładowców Szkoły Edukacji. Kurs będzie się składać z 13 spotkań, spośród których nauczyciele sami wybierają interesujące ich bloki tematyczne. Aby  otrzymać certyfikat, należy uczestniczyć w przynajmniej 9 warsztatach.

Kurs będzie się odbywać od listopada do marca, w wybrane wtorki w godz. 15:00-18:15. Informacje o zapisach oraz dokładny kalendarz warsztatów dostępne są na stronie Szkoły Edukacji.

Szkoła Edukacji to pierwsze w Polsce miejsce oferujące bezpłatne dzienne studia podyplomowe dla przyszłych nauczycieli. Powstała w 2015 roku na mocy porozumienia zawartego pomiędzy Polsko-Amerykańską Fundacją Wolności i Uniwersytetem Warszawskim, a jej celem jest przygotowywanie wszechstronnie wykształconych nauczycieli, posiadających zarówno przedmiotową wiedzę dydaktyczną, jak i praktyczne przygotowanie do pracy z dziećmi i młodzieżą. Oprócz pilotażowych kursów dla historyków i biologów, prowadzi także kursy doskonalące dla polonistów i matematyków, a także kurs wychowawczy.

Czas trwania wydarzenia: 
Od 2019-09-17 10:45 do 2019-10-30 23:00