Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

Zaproszenie na warsztaty „Edukacja, młodzi ludzie i działania przeciw stereotypom - rola szkół i projektów skierowanych do młodzieży”

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: środa, 15 stycznia, 2020 - 09:33
zaktualizowany: środa, 15 stycznia, 2020 - 09:34
Projekt Rumourless cities
Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu m.st. Warszawy serdecznie zaprasza nauczycieli i nauczycielki warszawskich szkół podstawowych oraz osoby, zajmujące się edukacją międzykulturową i antydyskryminacyjną.

Warsztaty „Edukacja, młodzi ludzie i działania przeciw stereotypom - rola szkół i projektów, skierowanych do młodzieży” realizowane są w ramach projektu Rumourless cities, finansowanego w ramach Programu URBACT III (Sieć Transferu Rumorless Cities). Liderem projektu jest Urząd Miasta Amadora (Portugalia).
Głównym celem projektu jest podnoszenie świadomości mieszkańców Warszawy na temat przeciwdziałania negatywnym stereotypom dotyczącym imigrantów. Warsztaty będą dotyczyć metodyk oraz dobrych praktyk w zakresie zwalczania stereotypów i uprzedzeń wobec imigrantów i uchodźców wśród uczniów warszawskich szkół.

Warsztaty odbędą się 21 stycznia, w godzinach 9.45-15.30 w Warszawskim Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń (ul. Stara 4), s. 118. Spotkanie będzie prowadzone w języku portugalskim - zapewniamy tłumaczenie.

Zgłoszenia należy przesyłać do 17 stycznia na adres: omalyugina@um.warszawa.pl

Trenerki:
Elisa Moreira jest bardzo doświadczoną nauczycielką (uczy od 35 lat). Opracowała wiele technik partycypacyjnych w celu pracy nad krytycznymi tematami w klasie. Była zaangażowana w projekt „Do not feed the Rumour” w szkole średniej Seomara w Costa Primo, Amadora,

Marina Palacio jest artystką, ilustratorką i twórczynią filmów animowanych. Specjalizuje się w tworzeniu książek o sztuce i naturze. Była zaangażowana w program miasta Amadora „Do not feed the Rumour” poprzez prowadzenie kreatywnych warsztatów w szkołach.

Czas trwania wydarzenia: 
2020-01-21 Od 09:45 do 15:30