Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

Warszawa przygotowuje się do strajku nauczycieli

opublikowany: środa, 27 marca, 2019 - 09:25
zaktualizowany: środa, 27 marca, 2019 - 10:29
We wtorek, 26 marca było kolejne posiedzenie warszawskiego sztabu kryzysowego powołanego w związku z planowanym strajkiem nauczycieli.

Przypomnijmy, nie doszło do porozumienia między rządem i oświatowymi związkami zawodowymi. Rozmowy mają być kontynuowane 1 kwietnia, a akcja strajkowa, zaplanowana przez nauczycieli na 8 kwietnia, nie została odwołana. Dlatego też podczas posiedzenia sztabu Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy, Renata Kaznowska, wiceprezydent, burmistrzowie oraz dyrektorzy miejskich biur kontynuowali przygotowania Warszawy do sytuacji kryzysowej, jaką będzie strajk nauczycieli w szkołach i przedszkolach. 

- W szkołach zakończyły się referenda. Zgodnie z zebranymi informacjami w Warszawie do strajku przystąpi 90% szkół podstawowych, 85% szkół ponadpodstawowych i 62% przedszkoli. Jednak, do dnia strajku nie będziemy wiedzieć, ilu nauczycieli nie będzie pracować w strajkujących placówkach – podkreśla Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy i dodaje - Mamy nadzieję, że 5 dni przed strajkiem, czyli w połowie przyszłego tygodnia, będziemy mogli poinformować rodziców, które szkoły i przedszkola będą prawdopodobnie zamknięte 8 kwietnia. 

- Dziś podczas sztabu omawialiśmy wiele aspektów prawnych, m.in. kto może zapewnić dzieciom opiekę instytucjonalną. Mogą to być tylko nauczyciele, natomiast wsparcie rodziców, harcerzy, organizacji pozarządowych i pracowników jednostek kultury jest możliwe i mile widziane – dodaje Renata Kaznowska, wiceprezydent stolicy.

2 kwietnia na stronie www.edukacja.warszawa.pl zostanie opublikowany wykaz placówek, które przygotują ofertę bezpłatnych zajęć dla rodziców z dziećmi. Szczegółowe informacje rodzice będą mogli uzyskać nie tylko od dyrektorów placówek, ale również przez Miejskie Centrum Kontaktu Warszawa 19115 oraz od koordynatorów dzielnicowych.