Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

II ogólnopolski konkurs „Tu powstała Polska – Chrzest Polski”

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: poniedziałek, 4 kwietnia, 2016 - 13:23
zaktualizowany: poniedziałek, 4 kwietnia, 2016 - 13:30
II ogólnopolski konkurs „Tu powstała Polska – Chrzest Polski”
Konkurs dla uczniów z klas IV-VI szkół podstawowych

Centrum Kultury „Scena To Dziwna” w Gnieźnie oraz Starostwo Powiatowe w Gnieźnie realizują projekt pn. „Ogólnopolska kampania edukacyjna dla dzieci i młodzieży”. Na realizację tego działania zostało przyznane wsparcie finansowe z Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Chrzest 966.

Jednym z elementów projektu jest II ogólnopolski konkurs dla dzieci pn. „Tu powstała Polska – Chrzest Polski”.

W ramach niniejszego projektu zostały przygotowane m.in. specjalne scenariusze lekcji oraz karty pracy poświęcone roli i znaczeniu chrztu Polski jako jednego z najważniejszych wydarzeń w historii państwowości polskiej oraz jego wpływu na kształt współczesnej Polski.

Scenariusze lekcji oraz karty pracy zostały opracowane w kilku wariantach, w zależności od typu szkoły. Wszystkie materiały dydaktyczne nawiązują do V plakatu edukacyjnego z serii Kultura Piastów dla dzieci, który w nakładzie 40 tys. egzemplarzy,  za pośrednictwem wszystkich kuratoriów w Polsce trafi do wszystkich szkół w kraju – podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych.

Na bazie przygotowanych scenariuszy lekcji i kart pracy został również ogłoszony konkurs dla dzieci z klas IV – VI szkół podstawowych w całej Polsce. Uczniowie szkół podstawowych, którzy przygotują relację z przeprowadzonych lekcji kreatorskich będą mogli wziąć udział w II ogólnopolskim konkursie pn. „Tu powstała Polska – Chrzest Polski”.

Termin nadsyłania prac upływa w dniu 23 maja 2016 roku.

Sfilmowane i nadesłane lekcje będą poddane pod głosowanie internautów na stronie internetowejwww.kulturapiastowdladzieci.plLink zewnętrzny otwiera nową zakładkę.

Na zwycięzców czeka atrakcyjna nagroda – trzydniowa wycieczka do Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego w terminie 14-17 września 2016 roku.

Konkurs został objęty patronatem honorowym Wielkopolskiego Kuratora Oświaty oraz został uwzględniony w postępowaniu rekrutacyjnym w roku szkolnym 2016/2017.

http://kulturapiastowdladzieci.pl/index.php/pl/konkurs

Źródło informacji: