Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

Olimpijskie sukcesy warszawskich uczniów

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: środa, 17 sierpnia, 2016 - 09:26
zaktualizowany: środa, 17 sierpnia, 2016 - 09:32
flaga olimpijska
W okresie podziwiania sukcesów polskich sportowców na Olimpiadzie, z przyjemnością odnotowujemy ostatnie sukcesy warszawskich licealistów na międzynarodowych olimpiadach przedmiotowych, które miały miejsce w czasie wakacji.

W międzynarodowej olimpiadzie lingwistycznej w Mysuru w Indiach srebrny medal zdobył Krzysztof Choszczyk z XXVII Liceum Ogólnokształcącego im. T. Czackiego w Warszawie.

W zakończonej niedawno 48. Międzynarodowej Olimpiadzie Chemicznej w Tbilisi w Gruzji (uczestniczyli uczniowie z 75 państw) srebrny medal zdobył Adam Klukowski z XIV Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Warszawie

W 27. Międzynarodowej Olimpiadzie Biologicznej w Hanoi srebrny medal zdobyła  Aleksandra Janowska z XIV Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Warszawie

Licząc na dalsze sukcesy polskich i warszawskich uczniów, czekamy na wyniki międzynarodowej olimpiady informatycznej w Kazaniu i olimpiady geograficznej w Pekinie.

Gratulujemy wszystkim szkolnym, międzynarodowym olimpijczykom, a zwłaszcza naszym medalistom,. Warszawa jest z Was dumna!