Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

Konkurs literacki - Rotmistrz Pilecki Bohater Niezwyciężony

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: piątek, 2 września, 2016 - 13:28
zaktualizowany: poniedziałek, 26 września, 2016 - 15:25
http://www.rtmpilecki.com.pl/konkursy/konkurs-szkolny-literacki.html
Szanowni Państwo Dyrektorzy, Nauczyciele języka polskiego, historii, Wychowawcy młodzieży gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych,
Fundacja „Gdzie”, ogólnopolskie Stowarzyszenie Nauczycieli Polonistów, Fundacja „Łączka” wespół z portalami internetowymi: Pressmania.pl i Glossgminny.pl organizują

konkurs literacki pod nazwą Rotmistrz Pilecki Bohater Niezwyciężony
„Witold był zawsze wierzący i ta wiara ogromnie pomogła mu przetrwać piekło. Ale jednocześnie był też żołnierzem, społecznikiem, ojcem, gospodarzem i mężem. Na każdym z tych pól sprawdzał się wspaniale i marzy mi się próba pokazania go właśnie takim” – te słowa prawnuka Witolda Pileckiego stały się podstawą Projektu Rotmistrz Pilecki Bohater Niezwyciężony. Działania organizatorów mają na celu ukazanie Rotmistrza jako wzoru do naśladowania dla świata poszukującego wartości.
Konkurs poświęcony pamięci rotmistrza Witolda Pileckiego pozwoli młodzieży poznać losy niezwykłego Człowieka, bohatera wiernego ideałom, które realizował poprzez swoje czyny, służył ludziom, żył z godnością. Przez brytyjskiego historyka, profesora Michaela Foota, uznany został za jednego z sześciu najodważniejszych ludzi oporu II wojny światowej.
Celem konkursu jest zyskanie oryginalnych prac literackich promujących dokonania Rotmistrza Pileckiego Bohatera Niezwyciężonego.

Prosimy Państwa o zachęcenie młodzieży do udziału w konkursie.


Łączymy wyrazy największego szacunku - Organizatorzy
  

Maria Gudro-Homicka
Przewodnicząca
Zarządu Głównego SNaP

Pliki do pobrania: