Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

Zapisy do III edycji Gimnazjalnej Olimpiady Przedsiębiorczości!

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: środa, 9 listopada, 2016 - 10:58
zaktualizowany: środa, 9 listopada, 2016 - 11:02
Gimnazjalna Olimpiada Przedsiębiorczości to ogólnopolski trzyetapowy konkurs dla uczniów szkół gimnazjalnych, którzy interesują się tematyką przedsiębiorczości i ekonomii.
Zapisy do III edycji Gimnazjalnej Olimpiady Przedsiębiorczości!

 

Do 4 grudnia 2016 roku gimnazja z całej Polski mogą zgłaszać uczniów do III edycji Gimnazjalnej Olimpiady Przedsiębiorczości.

Celem Gimnazjalnej Olimpiady Przedsiębiorczości jest promocja przedsiębiorczości wśród młodych ludzi oraz zachęcenie ich do zdobywania wiedzy o gospodarce. Zakres tematyczny Olimpiady obejmuje zagadnienia ekonomiczne z programu przedmiotu „Wiedza o społeczeństwie” oraz wybrane zagadnienia dotyczące przedsiębiorczości i zarządzania przedsiębiorstwem. Poziom trudności zadań w eliminacjach kolejnych szczebli zwiększa się, co umożliwia stopniowe pogłębianie wiedzy i rozwijanie umiejętności.

Podczas zawodów uczestnicy nie tylko rozwiązują dziedzinowe testy wiedzy, ale także biorą udział w interaktywnej grze menadżerskiej on-line. Zawodnicy w 3-osobowych zespołach prowadzą wirtualne przedsiębiorstwo i podejmują decyzje dotyczące kierunku jego rozwoju. Podczas gry sprawdzana jest nie tylko wiedza zawodników, ale również ich umiejętności w zakresie myślenia analitycznego, skutecznego komunikowania się, poszukiwania informacji i podejmowania decyzji na ich podstawie, współdziałania w zespole oraz negocjacji.

Organizatorem zawodów jest Fundacja Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych. W I i II edycji Gimnazjalnej Olimpiady Przedsiębiorczości wzięło udział ponad 3000 zawodników z 270 szkół z całej Polski.

Więcej na stronie internetowej organizatora www.gop.edu.pl, na której znajduje się formularz rejestracyjny oraz regulamin zawodów.