Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

Patriotyczna gra komunikacyjna

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: poniedziałek, 9 stycznia, 2017 - 09:36
zaktualizowany: środa, 15 lutego, 2017 - 16:00
fot.ZTM
Zwiedzanie transportem miejskim Miejsc Pamięci Armii Krajowej

15 grudnia ub.r. zakończyła się pierwsza edycja patriotycznej gry komunikacyjnej, zorganizowanej przez Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej, Fundację Polskiego Podziemnego i Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie i od razu rozpoczęła się druga edycja konkursu.

 

WYNIKI 1. EDYCJI GRY
W 2. edycji gry pozostają Miejsca Pamięci z 1. edycji i są zachowane uzyskane wyniki, po niewielkiej zmianie punktacji. Dla tej edycji zostało wybranych kolejnych 50 Miejsc Pamięci AK – z ich stronami internetowymi można zapoznać się w poniżej zamieszczonej części opisu:
MIEJSCA PAMIĘCI ARMII KRAJOWEJ UWZGLĘDNIANE W GRZE.
W tym momencie w 50 nowych MP nie są jeszcze umocowane tabliczki z kodami QR, alę na opracowanych stronach są zamieszczone pytania testowe, przy czym dla wszystkich MP są wprowadzone współrzędne położenia i można tam udzielać odpowiedzi na pytania testowe z analogiczną oceną jak z wykorzystaniem tabliczek z kodami QR.
Tabliczki z kodami QR dla nowych Miejsc będą stopniowo umieszczane od lutego b.r.
Szczegóły dot. tej edycji gry zawiera REGULAMIN GRY

Druga edycja gry zakończy się 15 grudnia 2017 r. godz. 20:00

Gra odbywa się w oparciu o 100 Miejsc Pamięci Armii Krajowej w Warszawie oraz 640 zespołów przystankowych, obejmujących 2,4 tys. przystanków tramwajowych i autobusowych oraz stacji metra, w wiekszości z których umieszczone są tabliczki z kodami QR. Podczas gry należy dotrzeć w dowolnej kolejności środkami komunikacji miejskiej do wybranych Miejsc Pamięci, z rejestracją przejazdów i odpowiedzi na pytania testowe.